Sigorta ve kaçak akım rölesi değişimi yapılırken cihazlar yandı

Böyle şeyleri biz yapsak elimize yüzümüze bulaştırırız yavf .. Bu ne ....... yaa

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrikçi eline yüzüne bulaştırmış zaten. Adam çifte kazık atmış. Hem arızadan dolayı, hem de nötrü hatalı bağlamasından veya hiç bağlamamasından dolayı evdeki cihazlar yanmış.

100 kere düşün bir kere konuş, 100 kere ölç-biç bir kere devreye al uygula.

Düstur bu olmaz da bir an önce paramı alıp kaçayım olursa sonuçları böyle olur. Art niyet üzerine yapılan +hata affedilemez.

Allah bu zihniyetteki insanları bildiği gibi yaptın. Sadece elektrik alanında değil birçok alanda bu tarz niyeti bozuk insanlar var. Bugün kurbanlık tekeye bakmaya gittim. Tekenin geleceği 60 kg civarı buranın piyasasına göre edeceği para 550 TL civarı. Adam 75 yaşlarında bana baktı 750 TL dedi. Ben de suratına baktım vicdanına bir soru soracağım dedim ve bu teke 750 eder diyorsan ben alayım dedim. Adam bana sinirlendi git başka yerden al dedi.:D
Zannediyor ki bilmiyoruz halbuki 10 seneden beri kesim yapar piyasayı takip ederim.:D Lafım ona ağır geldi.

Nötr gevşekliği daha önceden olma ihtimali var mı sizce dostlar

Tamam sigorta atıyordu ama en azından eşyalarım çalışıyordu

Adam sigortayı değiştirip tek tek açmaya başlayınca eşyalar da gitti

KAKR mi atıyor sigorta mı? Sigorta açar açmaz cihazlar yandı dediğine göre bağlantıda sıkıntı olmuş. Ne diyecek sana? Nötr bağlamadım veya gevşek mi bağladım diyecek?:D

Yani sigortaları kaldırınca evdeki cihazlar yandı

Bu arada adam sigorta ve kaçak akım rölesi değişimi yaparken nötrü sökmüş ve yeniden bağlıyor olacak değil mi

Sorumu anlamadın. Senin sorunun sigorta mı atıyordu yoksa KAKR mi? Evet tekrar bağlaması lazım.

Adam sizi oyuna getirmiş. Bu işi yaparken de eline gözüne bulaştırıp sizi daha büyük sıkıntıya sokmuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri