sigorta teli

İmamın dediğini yap yaptığını yapma :) Telleri buşonun içinden geçir diye yazdım ama gerektiğinde ölemi yapıyosun derseniz hayır. Teli buşonun ince tarafına dolayıp yanından geçirip kalıntarafının altına sokuşturup kapağının içine koyuyorum. Bildiğim herkezde öle yapıyo. Tabi ben öle yapıyom diye siz öle yapmayın . Tebrübeyle sabittir öğrencilik yıllarında evin tesisatını yakmıştım. Daha komiği bu işlerde hesap yapılmaz . Sarılan tel eridikce daha fazlası sarılır . İşi düzeltmek herzaman yarına bırakılır ve o yarın hiçbir zaman gelmez . Taki buşon yada kablolar yanıncaya kadar.

Kolay gelsin.........

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İmamın dediğini yap yaptığını yapma :) Telleri buşonun içinden geçir diye yazdım ama gerektiğinde ölemi yapıyosun derseniz hayır. Teli buşonun ince tarafına dolayıp yanından geçirip kalıntarafının altına sokuşturup kapağının içine koyuyorum. Bildiğim herkezde öle yapıyo. Tabi ben öle yapıyom diye siz öle yapmayın . Tebrübeyle sabittir öğrencilik yıllarında evin tesisatını yakmıştım. Daha komiği bu işlerde hesap yapılmaz . Sarılan tel eridikce daha fazlası sarılır . İşi düzeltmek herzaman yarına bırakılır ve o yarın hiçbir zaman gelmez . Taki buşon yada kablolar yanıncaya kadar.

Kolay gelsin.........

:)valla doğru ama yinede kabaca hesap iyi olur mesala takım sandığında tanesinin 3 amper olduğunu bildiğin tel olsa fena olmaz

Ayrıca elma ile armutu karıştırmamak gerekir. O iletkenin boyu uzarsa, gerilim düşümü artar; doğal olarak da akım taşıma kapasitesi değişmez, ama gerilim düşümü açısından da uygun olmayabilir.[/QUOTE]

güzel bir açıklama olmuş.

Bu formun en çok sevdiğim yönü tartışma konusunun yön değiştirme hızı :) Sigorta buşonuna sarılacak 4 telin kaç amper akım taşıyacağından. İletken boyunun gerilim düşümüne etkisine geldik. Şimdi mesele 4-5 cm boyundaki buşona gerilim düşümünde etkili olabilecek boyda teli nasıl takacağımıza geldi. Haaa bide kullanacağımız telin elektrik tüketimine etkisi var . Onuda düşünmemiz lazım.
Düşünelim bakalım. İki telmi sararsak daha fazla kayıp olur 4 tel sararsakmı.

Kolay gelsin.........

arkadaşlar benim bildiğim yassı zil tellerinin içindeki bir tek tel 5 amper. örneğin 25 amperlik bir buşon için 25/5 =5 adet. yada bir fazlası 6 adet telle sarılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,343
Kullanıcılar
450,185
Son üye
serkan1111

Yeni konular

Geri