SIEMENS S5 135U PLC basp hatası

GOEBEL ofset baskı makinesinin üzerine bağlı olan sıemens 6ESS 5928-3UA12 plc sinin üzerinde BASP ledi yanıp sönüyor ve hata ledi kırmızı yanıp sönüyor.

monitör ekranındaki makinenin değerleri kendini sıfırlamış hiç bir değer kalmamış normalde sayı değeri olması gereken yerler boş.ben eprom ayarlarımın sıfırlanmış olmasından korkuyorum umarım eprom kendini sıfırlamamıştır.

daha önce böyle bir arızayla karşılaşmış olan arkadaşım veya ustam var mı ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim.

SIEMENS SIMATIC 6ES 5928-3UA12
otomasyon

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
program yedeğiniz yok mu yani.?
eger yoksa iş kötü.plc den tüm blokları pg cihaza çekin.eğer gelmiyorsada iş kötü.normalde bunları yapmış olsanız ve ob1 i silip tekrar yükleseniz sisteminiz düzelecek.ama durumunuz kötüye benziyor.tekrar program yükleyip çalıştırmalısınız.sistemi.kolaygelsin.

selam,

epromdan program silindiğini zannetmiyorum. bazen cpu içerisindeki program enerji dalgalanmalarından silinebiliyor. epromdan tekrar yükleme yapın. makinanın çalıştığını göreceksiniz. zaman yada counter değerlerini yeniden girmeyi unutmayınız.
kolay gelsin.

selam,

epromdan program silindiğini zannetmiyorum. bazen cpu içerisindeki program enerji dalgalanmalarından silinebiliyor. epromdan tekrar yükleme yapın. makinanın çalıştığını göreceksiniz. zaman yada counter değerlerini yeniden girmeyi unutmayınız.
kolay gelsin.

arkadaşım;

dediğin gibi eprom silinmemiş elektrik dalgalanmasından dolayı plc kendini korumaya almış. plc nin manuel kitapçığı buldum interneten inceledim plc ye reset attıktan sonra makinem düzeldi. aynı zamanda plc nin besleme ünitesindeki bir tane fanımda arızalıydı o fandaki sorun düzeltildikten sonra makine çalıştırıldı. ilginiz için teşekkür ederim kolay gelsin.

plc yi resetlemek gerekli konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

plc yi resetlemek gerekli konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

ustam ekte göndermiş olduğum dosyanın 191. sayfasında overall reset nasıl yapılır anlatılmaktadır bu göndermiş olduğum dosyayı kullanarak resetleme işlemini yapabilirsiniz.

iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• 6ES5 998-OSH21[1].pdf
    3.2 MB · Görüntüleme: 625
Üstad ALLAH senden razı olsun...vermiş olduğun bilgi doğrultusunda işlem gerçekleştirildi...makinede olumlu sonuç alındı....sağol..

Sıemens sımatıc 6es 5928-3ua12

5 . Bölümde 5-65 sayfasında ve devamında nasıl yapılması gerektiğini gördüm...

arkadaşlar şuan için fabrikada aynı arıza tekrar nuksetmiştir.bu seferki diğer arızanın devamında plc'nin batary ledi sönmüş bulunmakta bataryası bittiğinden plcyi korumaya almış olabilir.arıza kısaca söle...
SIEMENS SIMATIC 6ES 5928-3UA12
basp ledi sürekli kırmızı yandığında plcyi overall reset yaparak çalıştırıyorduk..fakat şimdi aynı arıza üzerine birde plc batary bittiği görüldü yapmam gerekenler hakkında bilgi paylaşımı rica ediyorum...
saygılarımla

pili değişitirip tekrar resetleyin açılırken epromdan okuyacaktır.sorun olucağını zannetmiyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri