Siemens RWF 40

teksan9

Üye
herkeze merhaba bu bir oransal kontrol cihazıdır motorlu vanalarda veya brülörlerde yüzer kontrol olarak kontrol edebiliriz servomotorlarımızı ben bu cihazla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan bilgi paylaşımı sitiyorum parametreler püf noktaları parametre açıklamaları set değeri nerden yapılır oransal zamanını hangi parametreden ayarlarız gibi... şimdiden çok teşekkürler

Paylaşım için teşekkürler bunun türkçesi varmıdır bulabilirmiyiz.

merhaba bende brülör servis elemanıyım brülörler hakkında bilgi alışverişi yapmak istiyorum

arkadaslar bunun tr olanı yokmu varsa lutfen paylasırmısınızz???

selam, bende türkçesi kısmen var.ne yapmak istiyorsunuz yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

selamün aleyküm ben rwf 40 ın parametrelerin ne anlama geldiğini türkçe olarak öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız seviniriz

arkadaslar bende 1 haftadir bu konuda arastirmalar yapiyorum ve sonuc olarak bir sicak su kazaninin veya bir buhar kazanin veya bir 3 yollu kizgin yag vanasinin kontrolunu bu cihazla yaparak isiyi veya akisi olculen degeri sabit bir ayarda tutabiliyorsunuz

5 gun once bir firma benden bir sicak su kazani ile bir sicak hava kazaninin isilarinin modulation denen control sistemine cevirmemizi istedi

uygulamayi gerceklestirrirsem sonuclarini burda paylasacagim

yani kazanlarin servolerinin minumum veya maxsimum olarak degilde bir baska degisle kisa alev uzun alev olarak degilde
flaplarin tabi gazda buna paraleldir 10derece 25 derece ......50derece 90 derece acilarla yuke gore kontrol edilmesini istedi
yuk artinca falplar kendiliginden aciliyor azalinca kendiliginden kapaniyor tam kapatma veya tam acma degildir

bende arastirdim
1 servolarin 3 baglanti klemensi ve sivicleri oluyor 1.acma 2 notr 3.kapatma
2 bazi servolarda ise geri donus sinyali icin potansiyometre bulunuyor (geri besleme sinyali veya aciklik orani % bilgisi)
3 bazi servolar ise direk analog sinyalle calisiyor ki bunlarin kontrolu daha kolay hatta bana gore cok kolay (plc pid ile )

rwf40 cihazi bu servolari kontrol edebiliyor ince detaylarini bilmiyorum
yanliz ben bu cihazi bulamadigim icin baska cihazlari arastirdim
ve deltanin dtb xxxxxx rrv modeli ile
http://www.delta.com.tw/product/em/control/temp_control/download/manual/DTB_I_TU_20100420.pdf
dtv modeline ulastim bu cihazlarin turkce anlatimi mevcut
http://www.delta.com.tw/product/em/control/temp_control/download/manual/DTV_I_TUR_20110318.pdf
Is​
ıtıcı ve soğutucu sıcaklık kontrolünde ve ortamın akışını kontrol etmek için valfin açıklığını kontrolünde kullanılabilinir.
Akım ve voltaj valfin kontrolünü yapabilir ; valfin kontrolü için en iyi yön ve ekonomik yol, röledir. Voltaj ve akım tarafından kontrol için,DTB serisi analog çıkış kontrolörlerini kullanabilirsiniz.Eğer çıkış kontrolü için röleyi istiyorsanız,DTV serisinin valf fonksiyonlarını seçmelisiniz.Çıkış için valf kontrol kullanıldığında, motorun forward/reverse kontrolü için 2 röle çıkışı mevcuttur, biri (çıkış 1) valfin açılması diğeri de (çıkış 2) valfin kapanması içindir (valfin posizyon ayarı için).Valfin posizyonunu algılamak için, DTV geri beslemeli sinyal ve geri beslemesiz alabilir.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri