Siemens plc yardım

ouzkr

Üye
4ZazJQ.png

s.a şirketde siemens plc kodları var ama işin içinden çıkmadık . ladder biliyoruz. komutların ne işe yaradığını instruction nerede olduğunu nasıl işin içinden çıkacağımızı bulamadık yardımcı olurmusunuz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Zaten yazan arkadaşda eksik yazdı gibi geliyor. Belirli aralıklarda (min-max) statik yada dışa bağımlı bir hız işlenecek ise mutlaka MAP yada SCL kullanılır. Böl çarp her zaman sağlıklı sonuç vermez. Anlaşılan arkadışımız biraz acele etmiş. Hız aşımı, matamatiksel hatalar(zero division error vs) sisteminizin kitlenmesine sebep olur.

onu blyorum da :) komutun açıklaması nerde

onu blyorum da :) komutun açıklaması nerde
Zaten yazan arkadaşda eksik yazdı gibi geliyor. Belirli aralıklarda (min-max) statik yada dışa bağımlı bir hız işlenecek ise mutlaka MAP yada SCL kullanılır. Böl çarp her zaman sağlıklı sonuç vermez. Anlaşılan arkadışımız biraz acele etmiş. Hız aşımı, matamatiksel hatalar(zero division error vs) sisteminizin kitlenmesine sebep olur.

abi saol ama hiç birşey analamadım

istediğim şu bu kodu laddera çeviremiyormuyuz.

birde mesela tım komutu yazacağım instuctiona bana ne işe yaradığını söyleyecek o nerede

istediğim şu bu kodu laddera çeviremiyormuyuz.

birde mesela tım komutu yazacağım instuctiona bana ne işe yaradığını söyleyecek o nerede

Siz "kod" derken sanırım eski alışkanlık STL dilinden bahsediyorsunuz,

elinizdeki PLC 1212 yani 1200 serisi, bu seride STL kullanılamıyor.:)

Komutun üzerine gelip biraz beklediğinizde açıklaması çıkıyor.

abi bana uzaktan bağlansanıza yan :D

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,127
Son üye
furkan680

Yeni konular

Geri