Siemens AI modulu eklenmiyor ...

arkadaşlar resimdede gördüğünüz gibi benden önceki yazılımcı bunu nasıl yapmış bilmiyorum ama bu program çalışıyor ve bu gördüğünüz yere ben AI modulu eklemek istiyorum ama müsade etmiyor program nasıl çözerim yardımcı olabilirmisiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    157.3 KB · Görüntüleme: 17
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
compile yapıp tekrar deneyin.Olmaz ise cpu modüllerinin firware i eski olduğunun yapıyor olabilir.Bu projeyi migrate yada upgrade ettiğinizz için firmware eski kalmıştır.Yeni firmware i seçin

TIA Portal ile pek uğraşmadım uzun zamandır. Rack'taki maksimum modül sayısı nedir hatırlayamadım. Mevcut projede ikinci bir rack (rail) oluşturup üzerine eklemeyi deneyebilirsin AI modülü.

Kadirocal90 Merhabalar;

arkadaşlar resimdede gördüğünüz gibi benden önceki yazılımcı bunu nasıl yapmış bilmiyorum ama bu program çalışıyor ve bu gördüğünüz yere ben AI modulu eklemek istiyorum ama müsade etmiyor program nasıl çözerim yardımcı olabilirmisiniz.

S7300 sistemde cpu'nun bulunduğu rack'da 3 nolu slot boş kalmalı bu rezerv slottur sadece IM genişletme mödülleri buraya takılabilir .

Kolay Gelsin

Son düzenleme:
Kadirocal90 Merhabalar;

S7300 sistemde cpu'nun bulunduğu rack'da 3 nolu slot boş kalmalı bu rezerv slottur sadece IM genişletme mödülleri buraya takılabilir .

Kolay Gelsin

Doğru aynen dediğiniz gibi dün baya bir uğraştıktan sonra sizin söylediğiniz çözüme ulaştım teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri