Ses sistemleri şarj etme

Selamın aleyküm arkadaşlar
Elimde bir tane bu ses cihazından var aküyü sıfır aldım ttec 12v 1.3 ah/20 hr diye üstünden çıkan akünün sıfırı. Fakat bunu nasıl ve kaç saat şarj etmeliyim cihazın kendi uzatmalı şarj aletiyle şarj ediyorum. Cihaz kapalıykenmi şarj etmem lazım.
Ve bu akü bu cihaza yetiyormu acaba

Ekli dosyalar

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    29.6 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20220603_193421.jpg
    IMG_20220603_193421.jpg
    505.5 KB · Görüntüleme: 10
ses cihazı akü ne alaka anlayamadım. ses cihazın zaten 220 voltta çalışıyor, akü ne iş ve akü için şarj cihazın nerede? ve bu kadar acil olan konu ne?

ses cihazı akü ne alaka anlayamadım. ses cihazın zaten 220 voltta çalışıyor, akü ne iş ve akü için şarj cihazın nerede? ve bu kadar acil olan konu ne?
Üstadım şöyle bu ses sisteminin içinde 12v akü var. Fotoğrafta görünen birde şarj cihazı var. sormak istediğim bu cihazı kaç saat şarjda tutmam gerekiyor.
Şarj cihazı böyle birşey abi

Ekli dosyalar

• IMG_20220603_222250.jpg
    IMG_20220603_222250.jpg
    260.7 KB · Görüntüleme: 8
güzel insan, akü nasıl şarj olur değerli @arkaplan ustam linkini vermiş. bir zahmet okuyup öğren. ve şu elindeki cihazlar neyse ön yüzünü filan da paylaş ki. gören gözüm yorum yapabilsin. kavun mu cihazlar dibinin resmini paylaşmışsın.

güzel insan, akü nasıl şarj olur değerli @arkaplan ustam linkini vermiş. bir zahmet okuyup öğren. ve şu elindeki cihazlar neyse ön yüzünü filan da paylaş ki. gören gözüm yorum yapabilsin. kavun mu cihazlar dibinin resmini paylaşmışsın.

Ekli dosyalar

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    21.4 KB · Görüntüleme: 6
Bu resimdeki şarjlı anfinin aküsünü değiştirdiniz doğrumu anladık.
Yeni aküyü cihaza taktıysanız başka bişey yapmanıza gerek yok.
Cihaz kapalı şekilde 220 volt ac kablosunu cihaza takın şarj işlemi başlar.
Şarj esnasında kırmızı LED, şarj işlemi bitince yeşil LED yanar.

Mevlüt anfisine benziyor .
Sn . @Mustafa KABADAYI hocam derdinden anlar diye düşünüyorum.

Cep telefonu ile yazmak sıkıntılı hocam yazdım dikkat etmese kocam diye yazıyı gönderecektim .

Not .ben yazıyı yazana kadar mustafa hocam cevap vermiş

Bu resimdeki şarjlı anfinin aküsünü değiştirdiniz doğrumu anladık.
Yeni aküyü cihaza taktıysanız başka bişey yapmanıza gerek yok.
Cihaz kapalı şekilde 220 volt ac kablosunu cihaza takın şarj işlemi başlar.
Şarj esnasında kırmızı LED, şarj işlemi bitince yeşil LED yanar.
Abi cihazı şarj ederken ışık yanmıyor ama içerisinde hafif ses geliyor sadece cihazı açınca yeşil ışık yanıyor onun dışında yanmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri