Ses sistemi entegre devresi

Elimde creatvie a120 2+1 ses sistemi var, elektrik verilince sobwoferden uğultu geliyor, tahminimde entegre devresinden şüpheleniyorum. Numarası bt2025bh, ilk olarak sorun bundan mıdır?, bundan ise tam bu entegreden bulamadım, hangisini takabilirim?

Ekli dosyalar

• IMG_20220129_142539.jpg
    IMG_20220129_142539.jpg
    246.6 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20220129_161808.jpg
    IMG_20220129_161808.jpg
    287.2 KB · Görüntüleme: 22
kart eskiyse elektrolitik kondansatörlerde birinin değeri azalmış olabilir. ondanda olabilir.

kart eskiyse elektrolitik kondansatörlerde birinin değeri azalmış olabilir. ondanda olabilir.
ama hiç baf sesi yok, ancak sesleri sona dayıyorum, ufak hoparlörü çıkarınca subwoferden ses çok az geliyor. 2013de almıştım, peki onu nasıl bulabilirim?

arızanın tespiti için somut verilerle ilerlemek lazım.

Önce kartın besleme devresini ölçün. Cıkışlarda ve entegre girişlerinde olması gereken DC voltaj varmı?

Söylediğiniz arıza ses giriş kablosunda kopma olduğunda da oluyor. Ses giriş kablosunu ölçün.

Ses girişindeki seri kapasiteleri kontrol edin.

arızanın tespiti için somut verilerle ilerlemek lazım.

Önce kartın besleme devresini ölçün. Cıkışlarda ve entegre girişlerinde olması gereken DC voltaj varmı?

Söylediğiniz arıza ses giriş kablosunda kopma olduğunda da oluyor. Ses giriş kablosunu ölçün.

Ses girişindeki seri kapasiteleri kontrol edin.
Ölçüm aletim yok, yarın tanıdığımdan alıp deneyeyim, ses kablosu sağlam diğer kulaklıkta çalışıyor, seri kapasitörleri nasıl ölçebilirim peki?

ne yazık ki ondan bulamam burada zor, elektronikçilerde yapmak istemiyorlar, üstündeki soğutucu plakayı rica ile söktürdüm, onun dediğine göre bas entgresi yanmıştır, al değiştirelim dedi, hatta 2 tane al, diğeride aynıdır dedi, ama aynı numaralı bulamadım.

Nereden katılıyorsunuz? Antalya ise yardımcı olmaya çalışayım.

Edit : Denizli Buldan tarafları mı?

Bass hop.'ün ses çıkışına seri bağlı olan bir dekuplaj kondansatörü varsa (ses çıkış jakından geri gidilerek devredeki dekuplaj kondansatörü bulunabilir) bunun ayak bağlantılarında (kart yeni ise içten kuruma, kond.'ün kapasite azalması yoktur) bir sıkıntı olabilir. Ses entegresinin kendisinde sıkıntı olduğunda ise DC beslemede gereğinden fazla voltaj düşümü mutlaka olur, yani bir DC voltmetreyle besleme voltajının değeri entegre aktifken çok fazla düştüğü görüldüğünde ses entegresinde mutlaka içten bir sıkıntı vardır, yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri