Seri Kompanzasyon

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Elınıze sağlık arkadas, bılmedıgımız bır konuyu öğrendım..

raporumu teslim ettim sayın ysnclskn teşekkürler

Arkadaslar bana kompanzasyon pano çizimi lazım staj dosyası için yardımlarınızı bekliyorum mümkünse msn adreseme mail olarak atabilir misiniz 10 günüm kaldı

******@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Enerji nakil hatlarında hat üzerindeki endüktansta oluşan kayıpları ve kapasitörler üzerindeki gerilim dengelemek için ve hattın belli mesafeler dahilinde kayıplarını iletken kesiti bazında kayıpları en aza indirmek için olduğunu biliyorum... Detay için Enerji iletimi-dağıtımı diye bi kitap var.yazarı prof. kemal bişy die ona ulaşırsan işini görür...
SAYGILAR !!!

seri kompanzasyon sistemlerindeki serinin anlamı kondansatörleri seri bağlamak değildir kim elindeki kondansatörün eşdeğer kapasitesini düşürmek ister ki buradaki serinin anlamı kondansatör guruplarını seri (hızlı)olarak devreye alıp yine gurup olarak devreden çıkarmakla olur bizden çok tedaşla ilgili bi kompanzasyondur

seri kompanzasyon sistemlerindeki serinin anlamı kondansatörleri seri bağlamak değildir kim elindeki kondansatörün eşdeğer kapasitesini düşürmek ister ki buradaki serinin anlamı kondansatör guruplarını seri (hızlı)olarak devreye alıp yine gurup olarak devreden çıkarmakla olur bizden çok tedaşla ilgili bi kompanzasyondur

Dokurcun' da seri kompanzasyon yapılıyor; ancak yakın bir zamanda kaldırılacak ve seri kelimesinin anlamı sisteme seri bağlamaktır. Linki inceleyin: ABB Series Compensation - FACTS (Power T&D Solutions)

merhabalar, konuyu inceledim ysnclskn in sitesi uçmuş galiba dosyayı indiremiyorum. yardımcı olabilirseniz sevirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri