Seri Kompanzasyon

azzurro

Üye
arkadaşlar seri kompanzasyon nedir ve nerelerde kullanılır?
bu konu hakkında geniş bilgiye ihtiyacım var bilgi verirseniz sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
seri kompanzasyon diye bir şey duymadım bu işle çok uğraşıyorum kompanzasyonuna baktığım 10 tane firma var ben duymadım varsada ben bilmiyorum

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır.

Seri kompanzasyonu daha önce duymadım ama lokal kompanzasyonu kastediyor olabilirsiniz.

sayın azzurro

bilinen aktif kompanzasyonun dışında pasif kompanzasyonda büyük güç sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
-iletim hatlarında hat empedansının kompanzasyonu
-hattan transfer edilen gücün, sistemin kararlılığının artırılması ve faz açısının kontrol edilmesi
-dağıtım sistemlerinde ve endüstriyel yüklerin olduğu yerlerde gerilim reğülasyonun sınırlanması
-hat üzerindeki gerilim düşümünün azaltılması
-yük akımında oluşabilecek büyük ani değişiklikleri sınırlamak amacı ilede kullanılır.

saygılarımı sunar işlerinizde başarılar dilerim.

Son düzenleme:
araştırdıgım bu aslında seri kompanzasyon olarak geçiyodu ama detaylı olarak kaynagım yok teşekkürler fabia

arkadaş güzel bir şekilde yazmış lakin bunlar seri komp. değil heralde...?

Aktif filtre olabilirmi acaba? Bazı tipleri UPS gibi araya girerek çalışıyor bildiğim kadarı ile.

Seri kompanzasyon yüksek gerilim uzun hava hatlarında yapılır. Hatta seri bağlı kondansatörler kullanılarak hattın elektriksel olarak kısaltılması sağlanır. Güç elektroniğinin gelişmesi ile birlikte tristör kontrollü olarak yapılmaya başlandı.
Bu konu ile ilgili hazırladığım 14 sayfalık bir sunum var. İhtiyaç halinde özel mesaj atın gönderirim..

syn. ysnclskn bu konu ıle ılgılı sunumunu bizimle paylasır mısın bende ilk defa duyuyorum ustam bilmiyo ise ben hiç bilmem

>>>>>>kubi4646 ustam sag olsun.....<<<<<<

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri