Sensör ile sayıcı

eline sağlık emre :)

Sensör ile sayıcı üzerine yaptığım bi kaç çalışmam oldu. ben lazerlisini yapmıştım ..sensör ve alıcıyı koyduğunuz yer önemli. örneğin yere paralel ve yer seviyesine yakın koyarsanız geçen araçların teker sayısını sayacaktır bir araba için 2 kez örneğin. şuan aklıma geldi alıcıyı yeryüzeyine ;kullanacagınız vericiyi lazer , kızıl ötesi yada ne kullanırsanız tavana koymanız mantıklı geliyor. yada yere paralel koyarsanız ilk sayıştan sonra bi süre algılamaması için pic kullanabilirsiniz.

Bu gönderdiğin devreyi proteusta aynen çizdim ama hata verdi. simulasyonda pek iyi değilimde başka yapmam gereken bişey varmı çizdikten sonra...

Programını yazmak... :)
PIC gerçekte olduğu gibi simülasyondada programlanmadan çalışmaz...

Yazdığım program sadece gösterme amaçlı küçük bir programdı, kullanım için biraz daha kullanışlı hale getirilmesi gerekli v.s v.s

Hımm anladım ben pic programlamayı çok yüzeysel biliyorum eğer mümkünde 2. şekilde yazdığın proğramı bana ata bilirmisin? Birde proteusta nasıl uygulayacağımı söylersen sevinirm... Çok teşekkür ederim

benim yaptığım proje belki işine yarar baskı devre ve proteus dosyası linkte sensör kısmını yollamadım ne kullanacağına karar verirsen yardımcı olmaya çalışırım ben lazer kullanmıştım (kokocodo):D

not: pic kullanmadan tasarladım programlama sorunu ortadan kalktı:)
not: isiste 2 buton var biri sensör olarak diğeri reset butonu .

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri