Ön park sensörü?

mryusufcan

Üye
Selamün aleyküm Clio 5 Joy paket aracım var.
Sonradan Android ekran geri kamera ve arka park sensörü taktırdım.
Ancak ön tarafı dar manevralar ve park ederken hesaplayamıyorum.
Ön park sensörü ne önerirsiniz nasıl yapılır fikir ve yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

A101'den aldığım Piranha marka sensörü Megane 2 aracımda 2 yıldır kullanıyorum. Hem öne hemde arkaya taktım. Ucuz olması nedeniyle size onerebilirm. Kendiniz takacaksanız aynı tip orjinal takılı araçtaki delik yerlerini belirleyip takabilirsiniz. Ben önce strafor kesip tampon yerlerine yapıştırıp bir çok yönden kör nokta kalmadığını belirledim. Sonra tamponu söküp içerisinden çıkan aparatla delip yeleştirdim. Yapması çok zor değil.

A101'den aldığım Piranha marka sensörü Megane 2 aracımda 2 yıldır kullanıyorum. Hem öne hemde arkaya taktım. Ucuz olması nedeniyle size onerebilirm. Kendiniz takacaksanız aynı tip orjinal takılı araçtaki delik yerlerini belirleyip takabilirsiniz. Ben önce strafor kesip tampon yerlerine yapıştırıp bir çok yönden kör nokta kalmadığını belirledim. Sonra tamponu söküp içerisinden çıkan aparatla delip yeleştirdim. Yapması çok zor değil.
Bağlantıyı nasıl yaptınız arka sensör geri viteste çalışıyor şuan ama ön hep çalışacak mi

Bağlantıyı nasıl yaptınız arka sensör geri viteste çalışıyor şuan ama ön hep çalışacak mi
Güzel bir soru?
Devamlı çalışması iyi bir durum.
Trafikte fazla yaklaşma da uyarı verir.
@vedat1966 nasıl bağlantı yapmış, pratikte kullanımı nasıl?
Merak ettim.

Son düzenleme:
Yeni teknolojik araçlarda seyir halinde de 4 bir tarafta yakın düşen bir araç varsa kameralar tespit edip uyarı veriyor.

Güzel bir soru?
Devamlı çalışması iyi bir durum.
Trafikte fazla yaklaşma da uyarı verir.
@vedat1966 nasıl bağlantı yapmış, pratikte kullanımı nasıl?
Merak ettim.
Basit bir park sensörü olduğu için yeniler yada orjinaller gibi gibi hız yapınca kendisini kapatmıyor. Ben Vites kutusunun önündeki (megane 2) kapağa (orjianali yerine aynısı gibi fiber glas kesip üzerine hem çakmaklık çoğaltıcı hem hızlı şarj takmıştım.) Mini açma-kapatma anahtarı taktım. Lazım değilse kapatıyorum. Saatlerce çalıştığı da olmuştur. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Benim kullandığım sesli mesafe ölçenden değil ama 20 cm.e kadar ölçüm yapıyor. Yerleştirirken kör nokta kalmamalı ve hafif yanlara kayarak takılmalı böylece dar bir yerden geçerken çok rahat oluyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri