Senenin en iyi robotu Japonlar (METI) tarafından seçildi...

novell35

Üye
Japonya Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı (METI) bu senenin robotunu seçti.

Kazanan ise Fanuc firmasının elektronik bir çalışanı oldu. Robotun gıda ve kozmetik üretiminde neler yapabildiğini, videoda seyredebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=IC-3AjPn24U

Bence çok değişik bir sistem de üretilmiş bir robot

biz neden yapamıyoz böyle bişiy yaaa. o kadar mühendisimiz var bilginlerimiz var :'( :'( :'(

evet japonlarla yarışabilecek kadar bilğiliyiz yapalım dicem ama teknoloji olsun malzeme olsun bunlar heveslerimizi yok ediyor bence

uln2003mfk ' Alıntı:
evet japonlarla yarışabilecek kadar bilğiliyiz yapalım dicem ama teknoloji olsun malzeme olsun bunlar heveslerimizi yok ediyor bence

alın benden bi o kadar. aslında türkiyede bir firma olmalı robot kolları üretmeli ve step motorları kaide ye oturmalı control ünitesine de soketli değiştrlebilir yapmalı. değişk modeller olmalı. ama nerde bizim milletimiz çalışmadan para nasıl kazanılırın hesaplarını yapar. o kadar beyin patlatmayı çok büyük riskleri üzerine almayı kim kabul eder ki :D :D :D

bazı kişiler bence yabancı ürünleri alıp sadece montaj yaparak robot yaptıgını zannediyor.ben bir robotu yaptım işte Türk robotu diyebilmem için tüm kullanılan malzemenin etiketinde MADE İN TURKEY yazmalı değilmi ? ?

uln2003mfk ' Alıntı:
bazı kişiler bence yabancı ürünleri alıp sadece montaj yaparak robot yaptıgını zannediyor.ben bir robotu yaptım işte Türk robotu diyebilmem için tüm kullanılan malzemenin etiketinde MADE İN TURKEY yazmalı değilmi ? ?
aslında tüm kullanılan malzemelerin üzerinde made in turkey yazmasıına gerek yok. bence bir robotta önemli olan robotu beyin kısmı kimin yaptığıdır. yani robot yazılımını yapanındır....

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri