Schneider plc ile pc arası bağlantı

ferrell

Üye
arkadaşlar Elimde P341000 modbus , NOM0200 RS485/232, NOE0100 ETHERNET, DRA0805 modullerinden oluşan bir schneider plc var. usb kabloyla modbus modulune bağlanabiliyorum ama ethernet üzerinden bir türlü bağlanamadım. daha dogrusu ayarlarını beceremedim. Bu konuda yardımcı olabilecek varmı ?

arkadaşlar bi yorumu olan yokmu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
communication>networks new network yapın list of variable network ü ethernet seçin Change name yi istediğiniz birşeyler yazabilirsiniz. tamam a tıkladığınızda communication>networks altına verdiğiniz isimle bir network oluşacak ona çift tıklayın model familyi noe0100 veya noe0100.2 secin (sizin noe modülü hangisi ise) alt kısma ıp subnet ve gateway adreslerini girin ve validete tikine tıklayın. daha sonra neo modülünüze çift tıklayıp channel0 secin alt function u eth tcp ip secip net linkte oluşturduğunuz network ü secip validate edin. ve bu configürasyonu usb kablo ile plcye yükleyin.

plc 485 kabloyla bağlandıktan sonra ıp adresini bakıp xp yuklu bisgisayara xıp drayvır up eternetle baglanabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri