s7-200 PLC ile PC Arası Bağlantı Sorunu

masa ustu pcde sorun vermemesının neden rs232 gırısının sabıt bır gırıs olmasıdır.notebooklar genelde yenı sıstem bazında cıkıyor wın7 oluyor ıstısna aralarında xp var onları demıyorum wın7 de genelde demıs oldugun hataları vermesı normal wın7 uyumlu program yuklemelısınız ve arada cevırıcı kullanıyorsanız genelde baglantı hataların ceviricilerin sorun cıkardıgını soylemek mumkundur .genelde programlamaısını masaustunu tercıh edın ama sayet laptop kullanacaksanız plc kabloların usb olanını tercıh edın

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
S7 200, CPU224. Seri port haberleşmesi yapamıyorum ..plc suan makinaya bağlı .haberlesme başka. Plc de denendi çalışıyor ..acaba plc kendi engelleyicisi varmidir

PC ile mi bağlanmaya çalışıyorsun? Yoksa PLC'ye seri porttan veri mi gireceksin?

pc ile bağlanmak istiyorum pc seriport girişi var yani usp dönüştürücü kullanmiyorum. fakat pc birtürlü plc görmüyo . plc aynı porttan td 200 calışıyor ..

usb-485 dönüştürücü varmış deltanın kullanan varmı?

deltanın ıfd 6500 var aarkadasında sorunsuz kullanıyor 100 tl civarında eger isterseniz kendi imalatım usb 485 çerici mevcut tüm işletim sistemlerini destekler vin7 otomatik tanıyor diegerlerinde diriwer yüklüyorsun

Merhaba Arkadaşlar,
Elimde S7200 214 serisi bir plc var ve bu plc ile usb-Rs485 dönüştürücü(uptech marka) üzerinden bağlanmak istiyorum.Usb-Rs485 driverini yükledim ve com3 açıldı sonra plc editöründen PLC-Type-Set PG/PC interface e girip properties sekmesinden com3ü seçiyorum ayrıca bilgisayar/aygıt yöneticisi sekmesinden haberleşme hızımı 9600 olarak belirleyip bunuPLC-Type-Set PG/PC interface/properties de yazıyorum fakat tüm bunları yapmış olmama rağmen haberleşme hatası alıyorum plc üzerindeki siviçlerin ne işe yaradığını bilmiyorum bu sebepten kaynaklanıyor olabilir mi yoksa benim bilmediğim bir program mı yüklemem lazım yardımlarınızı bekliyorum

rs 485 uclarını kontrol edersen A B olarak bi dene bakalım birde 9600 kbps 19600 ile dene sonuç alamazsan port adresini degiştir kolay gelsin

"Error: You must use the (RS-232/USB) PPI multimaster cable to communicate on a Multi-master or Advanced PPI network"

bendeki hatada bu...

fakat ben pc adpter usb A2 ile bağlanıyorum arkadaşlar?

pek bilgim yok yardımcı olusanız sevinirim...

usb 5v ledi yanıyor...
diğerleri activity ve fault hiç biri yanmıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri