PLC S7 200 Bağlantı Sorunu

Arkadaşlar PLC S7 200 ile PC yi PC/PPI kablo ile bağlandım ama plc de bağlantı ayarlarında sorun çıkıyor. Başka bir uygulma kullanıyor ya da port açılmıyor diyor. Yardımlarınızı bekliyorum..:confused:

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PC/PPI kablosunu taktığın port ile microwin ayarlarında tanımlanmış comport adresleri birbirini tutmuyordur.

baud rate ayarlarının mutlaka aynı olması gerekiyor. Bilgisayarın açılışta bir usb bellek olan usb portunu, usb belleği çıkarıp adaptörü takarsan çalışmaz, bilgisayarı kapat-aç yap ve yeni olarak adaptörünü tak. Usb nin mutlaka 2.0 olması gerekiyor.

Arkadaşlar PLC S7 200 ile PC yi PC/PPI kablo ile bağlandım ama plc de bağlantı ayarlarında sorun çıkıyor. Başka bir uygulma kullanıyor ya da port açılmıyor diyor. Yardımlarınızı bekliyorum..:confused:

PPİ kabloyu degistirip tekrar deneyin.

microwin bağlantı sorunu mesajını belirtirseniz yardımcı olabiliriz tam olarak çıkan yazıyı belirtin kolay
gelsin

Arkadaşlar sonunda service pack 9 indirdim PC/PPI seçeneği çıkmıyordu. kurulumdan sonra çıktı.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri