sayaç izleme

djkursun

Üye
elster sayacın 485 haberleşmesini 232/485 converter ile pc ye bağlayıp hangi program ile sayacı izleyebilirim? opc , kep veya wincc gibi uygulamalar işimi görürmü veya daha önce böyle bir uygulama yapanınız varmı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
evet yapabilirsiniz yanlız wincc kullanırsanız biraz pahalı gelebilir ama wintr kullanırsanız ucuza sisteminizi kurabilirsiniz.

websitesini incelediğim kadarıyla sayaç markanızın kendi yazılımı var. freeware ise çok daha ucuza kurabilirsiniz bu sistemi. sadece haberleşme kablosu ve dönüştürücü kullanarak.

ben de makel sayaca rs485 ile bağlanacağım. şu an kapak mühürlü olduğundan hemen müdahale edemiyorum. haberleşme ile ilgili sorun çıkarsa ve bu başlık altında yazarsanız benim için çok faydalı olacaktır.

uzaktan izleme sistemi kurmak istiyorum detaylı bilgisiniz varmı gsm üzerinden değil tcp/ip üzerinden

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Geri