sayaç değerlerim hakkında

arkadaşlar merhaba, elimde incelemem gereken bir fatura var. endüktif kapasitif değerlerinde bir sıkıntı var gibi düşünüyorm. yardımcı olursanız sevinirim
aktif / endüktif / kapasitif
son endex 687,759 / 17,626 / 16,123
ilk endex 271,562 / 14,434 / 1,104
tüketim 33295,760

büyük bir tesis burası arkadaşlar. yorumlarınız çok değerli. bekliyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
aktif,endüktif, kapasitif değerlerin ilk endeksleri ve son endeksleri arasındaki farkı buluyoruz.Daha sonra önce endüktif fark / aktif fark = aktifin % kaçına tekabül ettiğini gösterir.Aynı işlemi kapasitif içinde yaparız

son olarak ceza sınırları ile ilgili bilgi alabilir miyim. cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Kurulu gücü 50 KVA ve üstü (50 KVA dahil) olan tesislerde kapasitif % 15 endüktif % 20 sınırına

Kurulu gücü 50 KVA altı tesislerde kapasitif % 20 endüktif % 33 tür.

Kurulu gücü 50 KVA ve üstü (50 KVA dahil) olan tesislerde kapasitif % 15 endüktif % 20 sınırına

Kurulu gücü 50 KVA altı tesislerde kapasitif % 20 endüktif % 33 tür.
Peki Kurulu güç, sözleşme gücünden büyükse bu bir problem yaratır mı? kurulu 333,300 sözleşme 200,000 kw

Genelde kurulu güç sözleşme gücünden büyüktür fakat dağıtım şirketinden habersiz güç artırımına gitmişseniz bunu bildirmeniz lazım

j84Z7m.jpg

bunda bi usulsüz kullanım söz konusudur diyebilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri