Sauter PLC

edidedi

Üye
Merhaba Sauter EYR203 Model PLC miz haberleşmiyor,servisten geleli 2 gün olmasına ramen tekrar haberleşme sorunu çıktı.:confused:(Haberleşme kartında sorun yok)çok teşekkürler....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
servis raporu elinize ulastimi acaba burada size yardimci olabilir.en onemlisi sizin sisteminizdeki notr hatti ile toprak hatti arasindaki bir kisa devreyi veya notr baglantisi yerine toprak hattina bagli olan bir cihaz olma ihtimali mevcut ayrica toprak hattinizin direnci yuksektir vede bu yuzden eger sizin plc nizin toprak hatti bagli ise buradan sisteminize girerek haberlesme entegresini bozmus olma ihtimali fazladir.bu ariza bundan 10 sene once bir otel komleksinde klimanin baglantisinin notr yerine toprak olmasi ile ilgili olarak asansor haberlesme entegresi yanmistir

router novanet fault ışıgı yanıyorsa topraklamada bi sorun vardır. haberleşme kartının ışıgının nasıl yandıgını soylersen yardımcı olmaya calışırım. habereleşme kartında 74hc08 ın 2 bacagına 4Mhz, 5.bacagına 2Mhz sinyaller gelmesi lazım. bunlar gelmıyorsa sauterin kendi işlemcisinde sorun vardır. plc nini power ışıgı zayıf yanıyor ise bi yerde kısa devre vardır ve bu durumda haberleşme kartının ışıgının yanmıyor olarak görmen lazım. sorunu gormedıgım için tamamen tahmını seyler soyluyorum. sorunun plc den mı routerden mı kaynaklandıgını tahmın etmek için o plc'yi direk routera bagla haberleşmeyı dene, eger haberleşebiliyorsan data hattında bir sorun var demektir. gezer77 'nin anlattıgı gibi topraklamadan kaynaklanan bi sorun olabilir.

kolay gelsin.

arkadasim bu plc ile ilgili paylasim yaparmisiniz acaba ozellikleri vede varsa dokumanlari bizimle paylasabilirmisiniz acaba

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için sağolun,öncelikle router novanet fault ışıgı yanmıyor,haberleşme kartındada daha önce dediğim gibi bir sorun yok (başka PLC de test ettim),PLC nini power ışıgı da normal yanıyor,sorunun plc den mı routerden mı kaynaklandıgını tahmın etmek için o plc'yi direk routera bagla haberleşmeyı dene, eger haberleşebiliyorsan data hattında bir sorun var demişsin ama pano da 8 adet PLC var o router bağlı onlarda bir sorun yok...dediğiniz gibi sadece topraklama kaldı onu da nasıl kontrol edecem herhangi bir ölçüm yapmam gerekir mi?nasıl yapacam.Bu arada diğer panodaki PLC lerede sıçradı bu olay...çok teşekkürler

degerli arkadasim simdi su anliyorum yanlissa beni duzeltin sizin bir panonuzdaki sistem normal calisiyor fakat bir plc de sorun var fakat su an diger bir panonuzdada ayni sorunmu basladi acaba biraz daha acarsaniz.notr ile topraklama arasinda olcu aleti ile olcum yapiniz ikisi arasinda maksinum 2 volt gerilim olmalidir.vede toprak direncinizi olcunuz,ayrica benim bu aralar cok karsilastigim bir sorundanda bahsediyim size fareler icin bazi kablolar cezbedici olabiliyor kablolari kemiriyorlar haberlesme kablolarinizi bu konudada bir kontrol etmenizi tavsiye edecem ben size nacizane

Son düzenleme:
DDC data girişi arızalıysa zamanla diğerlerinide etkiler istersen tamir ve servis konusunda yardımcı olabiliriz. birde data hattı klemensine giren kabloları test et a ve b uçlarına tüm plclerde EYZ291 dahil aynı renk kablo bağlı olmalı.

ÇÖZÜM TEKNİK MALZEME İNŞAAT TAAH

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri