Sanayi tipi aspiratör fan hızı düşürme için ne yapmam lazım

Aytek29

Üye
Merhaba arkadaşlar,elimde sanayi tipi aspiratör var,ve ben bunu farklı bir iş için kullanmak istiyorum,bunuj içinde fan hızını düşürmem lazım, çalışırken hek çok ses çıkarıyor hemde çok yüksek devirde dönüyor,devir hızını nasıl düşürebilirim,bana ne gerekli, yardımcı olursanız sevinirim
20230225_161131.jpg
20230225_161140.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu fan 380v trifaze ile çalışıyor. Kondansatör yardımı ile 220v çalıştırmışlar. Fan kaç watt ise ona uygun bir trifaze dimmer (kondansatörü iptal edip) ya da şu anki hali ile monofaze bir dimmer işinizi görür.

Merhaba arkadaşlar,elimde sanayi tipi aspiratör var,ve ben bunu farklı bir iş için kullanmak istiyorum,bunuj içinde fan hızını düşürmem lazım, çalışırken hek çok ses çıkarıyor hemde çok yüksek devirde dönüyor,devir hızını nasıl düşürebilirim,bana ne gerekli, yardımcı olursanız sevinirim Ekli dosyayı görüntüle 96707Ekli dosyayı görüntüle 96708

trifaze motor değil gibi ama bi etiket paylaşırsan açıklığa kavuşur.

Eğer 3 veya 4 kademeli bir hız kontrolü işinize yararsa, şöyle bir devre yapabilkirsiniz:
(Yalnız bağlayacağınız paralel kondansatör toplam değeri, orjinal değeriniz olan 4uF yi geçmesin.
Ve kalkış kondansatörü C1, motorun "kalkabileceği "kadar olmalıdır.)

motor_hız.png

Size yazmadan önce araştırma yapmıştım.
Teknik döküman ve resmi ekte bulabilirsiniz.
Şemasını verdiğim devreyi yapabilirsiniz.
İsterseniz 4-5 Kademe komütatör kullanarak hız ayarı yapabilirsiniz.
En kolay ve güvenilir yol budur.

S4E360_Fan.png

2143380_1_001.png

2143380_3_003.png

Size yazmadan önce araştırma yapmıştım.
Teknik döküman ve resmi ekte bulabilirsiniz.
Şemasını verdiğim devreyi yapabilirsiniz.
İsterseniz 4-5 Kademe komütatör kullanarak hız ayarı yapabilirsiniz.
En kolay ve güvenilir yol budur.

Ekli dosyayı görüntüle 96805

Ekli dosyayı görüntüle 96806
Ekli dosyayı görüntüle 96807
Çok sağolasın cevap için, diğer arkadaşlarada çok teşekkür ediyorum,kendim uğraşmak yerine hazır şekilde satılan bir ürün yokmudur acaba,n11 de hepsiburada yada trendyoldan alabileceğim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri