Samson Oransal Vana Problemi

wert651

Üye
samson marka oransal vananın uztunde pozisyoner 2,5 barda ayarlaması gerekırken vana sureklı açıp kapatıyor yani 1 bara kadar inip 3 bar arasında sureklı oynama yapıyor neden yapa bilir yardımcı olursanız sevınırım

bende işletemde senınkınden farklı bır uygulamada samson marka oransal vana kulanıyorum kısaca calısması soyle: bir ac bır kapat gırıslerı var bırde plc ye gonderdim analog input çıkışı var ben vanaya %10 ac dıyorum bana % 10 un anolog input karsılıgı gelenekadar vanaya ac gıdıyor; senınkının calısmasını bırazdaha acarmısın

analog girişi , hava girişi kontrol etmek lazım. burda sorun yoksa geriye tek kalan kp ve tn integralle oynamak kalıyor

vananın mekaniksel diyafram lastiği patlak olabilir

oransal vana çalışma prensıbı nedır ..nasıl bır kart var

oransal açıcında PID değeri kullanıyor musun? bunun sebebi bu olabilir. anladığım kadarıyla sen 2.5 bara sabitlemek istiyorsun. eğer sabitlemek istiyorsan neden oransal vana seçtin? I/P (ıntense/pressure) çeviricin üzerinde herhangi analog bir basınç ayar mili var mı? (tornavida ile çevrilebilen bir mil olabilir bu) eğer varsa bununla auar yapabilirsin. diyafram lastiği patlak olabilir diyen arkadaşıma katılmıyorum çünkü eğer diğer parametreler sabitse patlak bir diyafram az ya da çok açmaya sebep olur ancak sabit akım gönderen bir sistemde oynama yapmaz. PM atarsan daha ayrıntılı da yardımcı olabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri