S7300 Analog çıkış sorunu

zfer

Üye
Merhaba arkadaşlar.

cpu315f-2 dp ile çalışıyorum ayriyeten elimde sm334 analog giriş çıkış modülü var. wincc flexibleden değer girerek plc den 0-10v çıkış almak istiyorum ama bir türlü örnek bir program bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
fc106 unscale ile yapabilirsin.
ilk önce plc de db1 yarat sonra db1.dbd1 yarat ve veri tipini integer olarak tanımla.
Şimdi wincc tarafında bir tag ile buraya bağlan ve girebileceğin bir ekrana koy.
şidi fc 106 blağunu ob1 içinde çağır

CALL "UNSCALE"
IN :=db1.dbd1
HI_LIM :=1.000000e+002
LO_LIM :=0.000000e+000
BIPOLAR:=m0.0
RET_VAL:=#TEMP_WORD
OUT :=PQW300

yukarda yazmaya çalıştığım gibi bir şey yaz burda analog adresi değişiklik gösterir, RET_VAL değerini istediğin başka bir yere yazdır.
ama temelde yapacağın bu şimbi wincc de 0-100 arası bir değer girerek analog çıkış elde edebilirsin.
saygılar.

Buraya kadar yaptım oldu ama ne yaptığımı bilmeden oldu :) HI_LIM DEĞERİ, LO_LIM DEĞERİ VE BİPOLAR DEĞERİ ne amaçla kullanıyoruz onu anlamadım. saygılar.

bu değerlerin ne olduğunu anlatırım fakat senin deneyerek öğrenmen daha güzel olur bu değerler ile biraz oyna zaten maksadını anlayacaksın.

HI_LIM DEĞERİ, LO_LIM DEĞERlerini üst limit ve alt limit olarak kullanıyorsun yani referans olarak kullanacaksın 0-100 gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri