S7-300 için Ladder Diagramda Analog Giriş ve Çıkış Tanımlama

kukladam

Üye
Merhabalar,

S7-300 için Ladder diagramda analog giriş ve çıkış değişkenlerini nasıl tanımlanıyor? Network üzerinde açık kontak(normally open contact) açtıktan sonra, açık kontak üzerine girilen değişken tanımlamasını formasyonu nasıl olacak? STL diagramda "L PIW 0" yazarak giriş değerini okuyabiliyorum, ama ladder diagramda gösterim yapamıyorum. İlginiz için teşekküler

(Yoksa S7-300'lerde açık kontak üzerinde analog değişkeni atayamıyor muyum? S7-200'lerde yapılabiliyor)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bildiğim kadarı ile kontak üzerine yazılmaz. move veya karşılaştırma komutlarını kullanmalısın.

açık kontak koyup move veya karşılaştırma komutlarını şartlı çağırma ile yapabilirsin kontaklara analog veri giremezsin diye biliyorum

Plc analog girişleri Word, D-Word yada Reel olarak okuyabilir. Bunu da plc'nin analog girişine girdiğiniz adresi Mov komutuna okutarak sayısal bir değer olarak görürsünüz. Mov komutu üzerine analog girişin adresini yazarsanız değeri görebilirsini. Mov komutundan sonra bu değerin çeşidini, formatını başka yerlere atayabilir, yada işlemlerde kullanbilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri