s7-300 de Shift Integer Fonksiyonu Hakkında yardım

oknky

Üye
arkadaşlar merhaba. s7 300 e yeni başladım. şu an ladder ile kod yazmaya çalışıyorum. 16 bitlik bi integer tanımlayıp onu bir input butonuna bağlı olarak shift_integer fonksiyonuna tabi tutmak istiyorum ancak integer ı tanımlamada sorun yaşıyorum. data block içerisine mi tanımlamalıyım. ayrıca çıkışlarda görmem lazım mesela q4.0 dan q5.7 ye kadar olan kısımda integer değerim 1 i gösterirken input verdiğim zaman 2 yi daha sonra 4 ü gösterecek anlayacağınız kara şimşek gibi bişey olacak yardım ve fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yapmak istediğinizi shift ile değilde RLD ile yapmak daha kolay olacaktır.Kaydırmada boş kalan bitler sıfır oluyor ve yeniden yükleme yapmak gerekir.Ayrıca bu komutlarla ladderda değilde STL ' de çalışmanızı öneririm.

shrw blogunu kacaralı kaydıracaksan okadar deger gırmelısın ve bloga 1 sınyalını gondermelısın pozıtıf kenar tetılme kullan ne kadar pals sınyalı gonderısrsen okadar hızllanır

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri