s7 300 analog giriş çıkıç

slm arkadaşlar.

digital girişler i0.0...i1.0... çıkışlar Q0.0....Q0.1 diye gidiyor (bool)
benim sorum. analog giriş ve çıkışların adresleri ne olacak (real)
yardımcı olcak arakdaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
PIW xxx (Kanal Numarası) hardware'den otamatik veya manuel olarak atanır.

yine olmuyor s7 200 300 ikiside kabul etmiyor. pid nin yada dönüştürücülerin real tanımlı uçlarına analog giriş çıkışları direk yazmaya çalışıyorum aceba yanlışmı yapıyorum.bundan önce başka işlemler yapıp analog giriş çıkışları çevirmemmi gerekir.. bilmiyorum.. yardım ederseniz sevinirim

HW Config açıp hardware üzerindeki analog input veya output kartını üzerinde çift tıklayıp açarsan burada analog giriş veya çıkışlarına hangi adresleri verdiğini görebilirsin Bu adresler xxx olsun. İstersen bu adresleri kendinde değiştirebilirsin. Program içerisinde Input ise PIW xxx Output ise PQW xxx olarak kullanman gerekir. PID nin uçalrına real yazan yerler bu adresleri yazamassın. Real sayı 4 byte dir. Senin analog inputların 2 byte dır. İlk önce bu adreslerden gelen analog değerleri skala yapman gerekir daha sonra real olarak kullanabilirsin. Bunun içinde FC105 veya FC106 kullanabilirsin.

erolgke arkadaşımız olayı çok güzel açıklamış. Üzerine bir şey yazmaya gerek yok.

s7 300 313c plc de pt100 den analog giriş ile sıcaklık okumak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

PIWxxx ile aldığın değeri direk olarak PID girişine vermek yerine PIWxxx'ten aldığın değeri Scale bloğu ile skala yap ve çıkan değeri MW100 gibi bir içseş bite aktar daha sonra bu MW100 sembolik adresini PID girişine vermeyi dene.

PV_IN'e PIW girilmez zaten, real değer girilmeli ama PV_PER'e PIW girilebilir, SP de real olmalı

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri