S7-200 ve Telefon

Branxian

Üye
Merhabalar,

Olayı kısaca açıklamak istiyorum. Bir projede telefonla PLC'e sinyal vermek istiyorum.
Şuan için deneme projesi olacağından maliyeti en aza indirmeye çalışıyorum :)

Şimdi sorum şu olucaktı. Ben s7-200 plc'e cep telefonu ile sinyal verebilir miyim ?

Telefonu aradıgımda örneğin i0.0 girişine sinyal verebilir miyim ?

Verebiliyorsam bunu nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız çok ama çok sevinicem :)

İyi akşamlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Telefonla (çaldığında) bir röleyi çektirip, o rölenin normalde açık kontağından 24V. geçirerek I0.0 girişine bağlarsanız. Telefon çaldığında I0.0 girişi aktif olur..
Telefonla röleyi nasıl çektireceğinize aşağınan bakabilirsiniz.. (Sabit Telefon için)
https://www.kontrolkalemi.com/forum...746-ev-telefonu-calica-harici-adet-ampul.html
Cep telefonu için haparlör çıkışını yada titreşim motoru uçlarını kullanarak bir transistör tetikletip onada bir röle çektirebilirsiniz.
Daha gelişmiş birşey istiyorsanız PİC ve DTMF tonundan faydalanmanız gerekir...

kardeş sen kendine bitane 3v dc röle al cep telefonun titreşim çıkışlarını al rölenin bobin cularına bağla ve araya 16v 1000 mf kondasatör bağla çalışır

telefon her çaldığında rolen aktif olsun istemiyorsan eski bir ericson tel al seri portuna bir pic ile bağlan tel geldiğinde seri porttan sana sinyal gelecektir ATD diye bunu aldığında ATA komutunu tele seri porttan gönder tel açılsın ve daha sonra dtmf ton entegresi kullanarak hangi tuşlra basıldığını kontrol et ve istediğn işlemi yap ben hali hazırda kullanıyorum 8 roleli ve şifreli

telefon her çaldığında rolen aktif olsun istemiyorsan eski bir ericson tel al seri portuna bir pic ile bağlan tel geldiğinde seri porttan sana sinyal gelecektir ATD diye bunu aldığında ATA komutunu tele seri porttan gönder tel açılsın ve daha sonra dtmf ton entegresi kullanarak hangi tuşlra basıldığını kontrol et ve istediğn işlemi yap ben hali hazırda kullanıyorum 8 roleli ve şifreli

Hocam sağolasın.
Bu mantıklı geldi.
Öncekini denemeye bugün başlıcaktım. Konuyu bir kontrol edeyim dedim. Yazını gördüm.
Elimde şuan 2 tane eski ve kullanılmayan telefon var.
İkisinide denemeye başlıyorum..

kardeş bu projeyi benimle paylaşırmısın

Forum istatistikleri

Konular
128,327
Kullanıcılar
450,171
Son üye
sadullah karabulut

Yeni konular

Geri