s7 200 scada programına ve dökümana ihtiyacım var

choqonat

Üye
merhabalar. elektrik elektronik müh 3. sınıf öğrencisiyim. bu yıl projemiz var. benmki plc ve Scada ile endüstriyel fırın otomasyonu

projede kullanmam gereken plc s7 200 cpu: 214 ve bendeki program simatic manager. microwin değil. bu programı temin etmede de yardımcı olursanız çok memnun olurum. internetten indirdim fakat kurulamıyor.

neyse başlığa döneyim. hoca bu dönem scada öğrenmemi istiyor. fakat elimde SIMATIC WinCC Flexible 2008 SP3 ISO var. bu panel programı ama bir yerde scada yapılabileceğini okumuştum. doğru mudur sormak istedim. bununla scada yapmam mümkün mü? öyleyse nasıl?

ya da bu s7 200 için indirebileceğim(kurulabilen ve çalışan) bir program var mı? elinizde program varsa gönderebilir misiniz acaba?

bir de scada kullanma kılavuzuna ihtiyacım var. ama tabii öncelik programı temin etmede.
yardımlarınızı dört gözle bekliyorum

hayırlı çalışmalar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
benim elimde var pc kurabilirim ist oturuyorum ya sen

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri