Tft lcd mini tv av girişi çalışmıyor ve kanal çekmiyor.

Nonjekal

Üye
Elimde çin üretimi şemasını bulamadığım bir mini tv var pcb üzerinde oslon T59C29 yazıyor.

Gördüğüm kadarıyla hem anten girişi hemde kompozit video girişi aynı yerden tv tunere giriyor ancak hiç bir şekilde görüntü alamıyorum ayrıca anteni bağlı olsun yahut olmasın fark etmeksizin sadece karasal yayın yapan baz istasyonu çevresinde konuma göre kanallar değişsede neredeyse her zaman tek kanal çekiyor(anten takılı değilkende aynı şekilde yayın kalitesi değişmiyor) ve kart üzerinde şişik patlak bir devre elemanı yok.

Pcb üzerinde kırık çatlak yok tunere direkt kablo bağlayarak denedim hiç bir şey olmadı üzerinde LA76810A diye bir çip var 42. pin kompozit giriş için gösterilmiş yanlış anlamadıysam ancak bağlantı yaptığımda sadece parazit oluyor (Bulduğum datasheet)
Tuner üstündeki kapağı açtım fakat devre karşı tarafta kalıyor bir şey göremedim malesef

Konudan biraz bağımsızda olsa üzerinde usb çıkışı var ve kendisinden herhangi bir voltaj alamıyorum acaba bunun için kontrol etmem gereken ne var?

Karasal tüner uzerinden verim almak zor. Bildiğim kadarı ile karasal yayın TRT kanallarının bazılarında var. İmkanınız varsa, bir uydu alıcısınin çıkışını TV ye bağlayıp deneyin. Tunerde bir arıza varsa, mantıken hiç yayın almaması gerek. Kanal çekiyor dediğiniz hangi band? VHF 3 bandında sadece TRT 1 i bulabilirsiniz.

USB çıkışından voltaj alamıyorum demişsiniz. Belki çıkmayan voltaj devredeki başka yerleri de etkiliyordur.

Karasal tüner uzerinden verim almak zor. Bildiğim kadarı ile karasal yayın TRT kanallarının bazılarında var. İmkanınız varsa, bir uydu alıcısınin çıkışını TV ye bağlayıp deneyin. Tunerde bir arıza varsa, mantıken hiç yayın almaması gerek. Kanal çekiyor dediğiniz hangi band? VHF 3 bandında sadece TRT 1 i bulabilirsiniz.

USB çıkışından voltaj alamıyorum demişsiniz. Belki çıkmayan voltaj devredeki başka yerleri de etkiliyordur.
aslında hiç TRT kanallarına denk gelmedim daha çok CNN Türk ve a Haber kanalı ile karşılaştım ancak dediğim gibi tunere bağlanan anten kısmı hiç bir şeye etki etmiyor.
kart 12v girişi alıp lm2575s ile 5v'a düşürüyor ama tuner ve usb aynı yerden güç alıyorsa sorun burdan kaynaklı olabilir mi acaba?
ve kart üzerinde TH-50j2 diye bir kontrol çipi var benze başka bir tv devresinde açma kapama kanal değiştirme gibi komutları kontrol ediyor benimkindede aynıdır diye tahmin ediyorum bu çipin kullanıldığı bir şema buldum üzerinde av1 ve 2 var sanırım birisi anten üzerinden diğeri ise harici bağlantı noktası cihazı av girişe alıp buradan bağlantı yapmayı deneyeceğim umarım olur.

TDQ-3D1-5(VS5V-0103) tunerin modeli bu
Pdf ise bahsettiğim kontrol çipini içeren devre üzerindeki birçok çip benim mini tvdeki ile benzergibi göürünoyr daha çok smd tipine küçültülmüş hali gibiler

Ekli dosyalar

• sva_d2972s_-_th50j2_,_la76818_,_fscq1265_,_la78041_,_la4287_-_tv_d_sch.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 2

Forum istatistikleri

Konular
128,515
Kullanıcılar
450,512
Son üye
Cak Machine
Geri