s7 200 ve hızlı sayıcı

kayra2011

Üye
kolay gelsin herkese,
lazer sensör ile 4000 devir dönen motorun devrini ölçmek istiyorum s7 200 ile hızlı sayıcı hiç yapmadım.motor miline enkoder takılamıyor.sensör ile bu devri nasıl okutabilirim.kısaca örnek bir program yazabilen arkadaşlardan yardım istiyorum.bağlantıyı dahangi numaralı inputa girmeliyim.şimdiden teşşkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ilk önce çalışmamdan bahsedeyim madem:)
3000-4000 devir arası dc motorun devirini ölçmek istiyorum.ilk makinamı yaparken ballufun analog çıkışlı renk algılayıcı sensörünü kullanmıştım.plc nin analog giişine bağladıktan sonra gerekli kalibreyi yaparak çalıtırdım
bu seferkı makinamda analog çıkışlı olmayan sadece renk algılayan sensopart ft 20 r psm4 sensörü kullanıcam.programı yazdım çalıştırdım yalnız.motor devri artan hız olduğu için zamanla birlikte kalibre yapmam zor oluyor.şimdi onunla uğraşıyorum nasıl bir formul bulucam bilmiyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri