keremsafa

Üye
Arkadaşlar herkese kolay gelsin.
Konu ile ilgili bir çok başlık okudum, inceledim ve tam olarak benim aradığım bir başlık olmadıklarını farkettim.

Niyetim, kısmen yeterli bir bilgi ile elimdeki S7-1200 serisi PLC ile Eclipsede hazırladığım bir arayüzün haberleşmesi. birer word yazıcak ve okuyabilecek şekilde bir program hazırlamak istiyorum. Libnodave kullanarak bağlantı sağlıyorum ancak DB ve MW lerden doğru değer okuyamıyorum ve 0 ve 3 gibi alakasız değerler okuyorum. slot nosu nu da değiştirmeme rağmen işin içinden çıkamadım.

libnodave kütüphanesini s7-1200 e göre revize eden arkadaşlar paylaşımda bulunabilirler mi? Oldukça sade bir program işimi görecektir. maksadım TCP/IP haberleşme için gerekli en yalın program(mümkünse arayüz dahil).
libnodave kullanmadan hem javada hemde PLC programında yazılacak bazı fonksiyonlar ile haberleşme gerçekleşebilir mi? bu libnodave'ye göre daha hızlı ve profesyonel bir haberleşme olur mu?

android ile s7-1200 haberleşmesi için örnek programlar yardımcı olabilir mi?

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar konu ile ilgili kimse yardımcı olamayacak mı? en ufak ipuçlarına bile açığım.
şimdiden herkese teşekkürler.

Arkadaşlar soru sanırım buraya pek uygun olmadı. çözümü nerede bulabileceğimi söylermisiniz?

arkadaşlar kimsenin bir bilgisi yok mu?

Modbus tcp icin örnekler var.ben delta plcler ile ethernet üzerinden cok rahat bit byte word okuyup yazabiliyorum jamad gibi ismi olan bir kutuphane kullanacaksin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

cevabın için teşekkür ederim tolga bey. umarım paylaşımınız bana yardımcı olur.

Hasan Bey çok teşekkür ederim. incelemeye anca fırsat bulabiliyorum. umarım istediğim sonuca varabilirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri