S7-1500T ile 3 eksenli CNC Router çalışması

Herkese selamlar,

Yüksek Lisans çalışmam gereği herkesin desteklerini rica ediyorum.

Laboratuvarda 3 Tane Servo Motor ve 3 tane V90 Sürücülü bir CNC Router mevcut.

CNC Router sadece 2 eksende çizim yapacak ve diğer eksen sadece uygun konuma inmeyi sağlayacak.

İstediğim bir şekli çizdirmek istiyorum. Herhangi bir şekil olabilir bu? (Örneğin üniversitenin amblemi, veya Türk Bayrağı vs. gibi)

İstediğim bir şekli en kolay nasıl çizdirebilirim elinde örnek programı olanlar paylaşabilirler mi veya destek sağlayabilirler mi?

Siemens sitesinde oldukça fazla doküman var ancak çok karmaşık şekillerde yapılmış ve kavraması zor.

Bana daha çok kolay anlaşıabilir bir program gerekiyor,

Desteklerinizi rica ediyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,
Vektörel çizim için inkscape yada solidworks kullanabilitsin.. Sonra bu çizimi gcode a çeviren inkscape uzantısı var sanırım yada ayrı programlar var bunun için. En son da oluşturulan gcode dosyasını router a yollamak gerekiyor. Bunun için de bir çok program var örneğin Universal Gcode Sender gibi. Router tarafında arduino uno ya özel bir firmware grlb yüklenerek işlem yapılabiliyor. Senin yapmak istediğin anladığım kadarıyla arduino yerine plc kullanmak, değil mi ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri