S7 1200 Timers ve Counters

kacmazzz

Üye
arkadaşlar herkeze kolay gelsin s7 1200 de bana timers ve counters ları upload nasıl yapılır anlatabilecek biri varmı bir de bu plc nin türkçe dökümanı kitabı vs yada türkçe dvd sini nerden temin edebilirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kitabı plcmerkezi.comdan temin edebilirsin.bende kitabı var orjinal manuelinden çevirme bir kitab ama örneklerle zenginleştirilmiştir.

timer ve counter upload etmek derke neyi kast ediyorsunuz? Bunları PLC içine yüklemek mi? PLC'den var olan timer ve counterları çekmek mi? yoksa bunlara herhangi bir set değeri girmek mi?

biraz daha açıklayıcı olabilirseniz biz de daha rahat yardımcı olabiliriz.

öncelikle cevabınız için tesekkür ederim timers ve conters hakkında ayrı olarak bılgı edınmek ıstemıstım ozellıklerı ce kullanımları hakkında upload' a gelince evimde bir tane s7 1200 egitim seti hazırladım download yapıyorum ama plc içindeki programı tekrar upload etmesını beceremedim s7 1200 de

arkadaşlar kimse yokmu timers ve counters ları anlatabilecek kimse bilmiyormu
Eminim karşılaştığın sorunu daha açıklayıcı bir biçimde sorsanız mutlaka doğru cevabı alacaksınız.

Şimdi Timer ile Conter ile ilgili bilmek istediğiniz veya yapamadığınız nedir, ayrıca timer ve counter uploadtan kastınız nedir ?

Arkadaşların dediği gibi timer ve counter' larla ilgili geniş bilgiyi plcmerkezi.comdan satılan kitapla temin edebilirsin. S7-1200 de bir projeyi veya programı plc den upload etmek istiyorsan ;
1.) Tia portal da yeni bir proje aç,
2.) Add new device'ı tıkla daha sonra,plc tipini seçerken unspecific cpu1200 seç
3.) Daha sonra proje açıldıktan sonra karşına 2 seçenek çıkacak. Bunlardan ->or detect olanı seç.
4.) Böylece plc ye bağlanacaksın ve load seçeneğini tıkladıktan sonra program otomatikmen upload edilecek. Yanlız burda program sol kısımda bulunan penceredeki (project tree) online access kısmına atılacaktır.
5.) Online access penceresini genişletince bağlı olguğun plc nin ip nosunu göreceksin.Burda program bloks u seçip mause'un sol tuşuna basılı tutarak yukarıdaki program bloks kısmına taşıdınmı; ekrana upload from device seçeneği çıkacak (ayrıca continue seçeneğinide seç) ve onu tıkladıkladıktan sonra artık program senin projendedir. Save ilede kaydedersin.

konuyu acıklayıcı olarak anlattıgımı düsünüyorum yardımcı olmak ısteyen butun arkadaslara tesekkur ederım sagolun ne ıstedıgımı kubılay yılmaz arkadasımız anlamıs ve anlatmıs bütün arkadaşlara teşekkür ederim

s7 1200 bir porje yazıyorum.. yukarı aşağı sayıcı kullanıyorum yazılımda fakat bir sorun var plc enerjisi kesildiğinde sayıcı sayma değerini sıfırlıyor..bunu sıfırlamaması için enerji kesildiğinde sayıcının değeri ne ise plc enerji geldiğinde yine kaldığı yerde saymaya nasıl başlaya bilir...

Saydırdığınız sayıcının değerlerini datablokta tutmak veya Değişkenleri Static kısımda tanımlayıp, değişkenleri Retain butonunu işaretleyerek saklamanız halinde kaldığı yerden devam edecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri