Siemens S7 1200 programlama ve mekanik aksam yardım

zagator

Üye
Elimde Siemens S7 1200 CPU 1214 C DC/DC/DC modeli plc si var bununla 2 tane step yada servo motoru çalıştırmak istiyorum 1. motor 76 mm x yönunde 10 kere gidecek her gidisinde 15 sn bekleyecek 1. motor 10 kere yol aldıktan sonra 2. motor 80 mm gidecek 15 sn bekleyecek ve 1. motor tekrar geriye ayni şekilde gidecek programı yapmam mümkün mü 2 motoru böyle çalıştırma şansım varmı ? Ek olarak motorlar 15 sn bekleme süresindeken başka bir makinanın start butonu çalışmalı

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Elimde Siemens S7 1200 CPU 1214 C DC/DC/DC modeli plc si var bununla 2 tane step yada servo motoru çalıştırmak istiyorum 1. motor 76 mm x yönunde 10 kere gidecek her gidisinde 15 sn bekleyecek 1. motor 10 kere yol aldıktan sonra 2. motor 80 mm gidecek 15 sn bekleyecek ve 1. motor tekrar geriye ayni şekilde gidecek programı yapmam mümkün mü 2 motoru böyle çalıştırma şansım varmı ? Ek olarak motorlar 15 sn bekleme süresindeken başka bir makinanın start butonu çalışmalı
Zagator Merhabalar;
Tabiki mümkün plc DC/DC/DC olduu için pals çıkışıyla servo ve step istediğiniz gibi sürebilirsiiz,eğer haberleşmeli servo var ise s71200 profinet ile direk heberleşir.

Kolay Gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri