S7 1200 plc oransal vana pıd kontrol

emocan542

Üye
Elimde s7 1200 1214DC/DC/DC plc , 8I/8O dijital giriş çıkış modülü, SM1231 AI4xRTD sıcaklık modülü ve SM1232 AQ4X14 BIT mevcut, yapmak istediğim şey bunlarla pt100 sensörden okuduğum sıcaklık bilgisine göre 4-20mA analog çıkış üretmek. Örneğin şuan IW112 datasından 20 derece aktif sıcaklık değeri okuyorum ve benim set etmek istediğim sıcaklık 45 derece, buna bağlı olarak analog çıkışımdan 4-20mA çıkış alıp oransal vana kontrolü ile sıcaklık değerini set ettiğim değerde sabit tutmak istiyorum. Bu konuyla alakalı örnek program veya yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Teşekkürler yardımınız için, fakat bu şekilde yaptığım zaman analog çıkışta herhangi bir değer değişimi olmuyor. Sıcaklık değişiyor ama analog çıkış değeri sürekli 27648 değerinde kalıyor.

Keşke görsel koysaydınız. Sorular netleşir yardım kolaylaşırdı.
Output adresinizin referans noktalarını kontrol edin ve adres alanının(assigment listen) başka bir adresle çakışmadığından emin olun. Kart yapılandırmanda dahil.
bunlarda problem bulamazsan sorun senin pıd_compact bloğunu kullanamaman.
ınput
ınput_per
output
output_per
output_pwm
bunları kullanman doğru mu bakmalısın?
eğer ınputuna işlem yapıyosan ın yapmıyosan per. aynı şekilde output içinde geçerli.
diğeride pwm sürüş çıkışı atarsın pals kontrolünü gerçekleştirsin.
geri kalanı videodaki gibi yap çalışır.

benim yazdığım hiç bir şey adam ilaç gibi video çekmiş. Tiada auto-tun ile bütün kolaylığı veriyor kolay gelsin.

Merhaba,
Bende aynı şekilde akış ölçüyorum.Videodakileri yaptım. ancak çıkış benimde 27648 veriyor.Azalma-artma olmuyor

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri