S7 1200 Simens V90 Tork Kontrol yardım.

rb9092

Üye
Merhaba arkadaşlar. Simens s7 1200 ve v90 servo sürücüyle daha önceden hız ve konum kontrolü uygulaması yaptım. Şimdi tork kontrol etmek istiyorum hmı panelden anlık tork değerini görüp set tork değeri göndermek istiyorum. Ancak telegram 3 kullanmıştım.Araştırdığım kadarıyla telegram 102 ekledim ancak teknoloji obje de select profi drive seçiminde drive bulmuyor. telegram 3 yaparsam drive çıkıyor. Bunun ayarlarını nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim
Merhaba arkadaşlar. Simens s7 1200 ve v90 servo sürücüyle daha önceden hız ve konum kontrolü uygulaması yaptım. Şimdi tork kontrol etmek istiyorum hmı panelden anlık tork değerini görüp set tork değeri göndermek istiyorum. Ancak telegram 3 kullanmıştım.Araştırdığım kadarıyla telegram 102 ekledim ancak teknoloji obje de select profi drive seçiminde drive bulmuyor. telegram 3 yaparsam drive çıkıyor. Bunun ayarlarını nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim
PLC S7 1200 1212C DC/DC/DC Kullaniyorun

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar. Çözümünü merak edenler için. Tia portal tarafindan Sına_paras bloğuyla sürücüdeki r31 parametresinden anlık torku okuyup karşilastirma komutuyla istedigim torka geldiginde motoru durdurdum.

Hem sürücü tarafinda hemde tia portal tarafinda telegram 3 kullandim. Mc bloklariyla da servo power ,home,reset ,movejog kullandim.

MC_Torque bloğu kullanmayı denediniz mi ?

Merhaba. Trakya'da PLC Siemens S-7 1200 /1500 kursu veren yer varsa bilgi verebilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri