S7-1200 PLC döngüye sokmak

Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var . S7-1200 plc ile bir tane role çıkışım var ladder diyagramı kullanarak istediğim süre sonucunda çıkış verebiliyorum fakat benim sorunum start a basıldığında işlem başlıyor role 1 kere tetikleniyor ve duruyor.Benim yapmak istediğim bu işlemin sürekli döngü halinde olması.Özet olarak starta basıldığında 10 saniye sonra çıkış alıyorum.Sistemin bu hareketi bir seferdeğilde ben durdurana kadar yapmasını istiyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var . S7-1200 plc ile bir tane role çıkışım var ladder diyagramı kullanarak istediğim süre sonucunda çıkış verebiliyorum fakat benim sorunum start a basıldığında işlem başlıyor role 1 kere tetikleniyor ve duruyor.Benim yapmak istediğim bu işlemin sürekli döngü halinde olması.Özet olarak starta basıldığında 10 saniye sonra çıkış alıyorum.Sistemin bu hareketi bir seferdeğilde ben durdurana kadar yapmasını istiyorum.

anlatımınız yeterince açık değil. yazdıklarınızdan şöyle bi çıkarım yaptım:

OB100
OB100.png

OB1

OB1.png

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn