S7 1200 ile step motor sürme

zübeyir13

Üye
arkadaşlar iyi günler bi konuda yardımınıza ihtiyacım var. bende 1212c ac/dc/röle çıkışlı plc var ve step motor sürmek istiyorum bunun içinde dc çıkışlı ek modül almam gerek, bir üye arkadaş plc nin yanına takılan (SM 1222 24/0.5a) değilde plc nin üstüne takılan signal board (sb 1222 24/200khz) olanından almalısın dedi,sebeb olarak ta yana takılan ek modül harici ı/o üzerinden haberleştiği için yavaş kalır dedi
ama benim plc üstünde analog kartım var ve onu kullanıyorum çıkartamam . acaba yana takılanı alsam step motor sürebilirmiyim? ben deney amaçlı step uygulaması yapacağım yani performansa ihtiyacım yok.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sanki step motorunuz ve o yana takacağım dediğiniz kart varmış gibi konfigüre eder misiniz?
sonucu göreceksiniz.

Konfigürasyon esnasında plc ekseni oluştururken pto adresi isteyecek senden.
Her cpu farklı frekanslarda sana pto çıkış imkanı verir.
Ve 1200 cpular max. 4 eksen uygulaması yapar. servo veya step farketmez!
Ve sana bir tane daha cpu satabilmek adına yeni alacağın kart ile işini çözmeni imkan dahilinde sunmaz.
Yani ne cpu Varsa elinde onun kendi üzerinde olan kadar başka kart yok.
Birde şöyle bir durum var, bu uygulama için kart takma imkanın olsaydı yavaşlama gecikme söz konusu olmazdı. Sadece Siemens değil başka marka olsa bile.

Ve 1200 cpular max. 6 eksen uygulaması yapar. servo veya step farketmez!
Ve sana bir tane daha cpu satabilmek adına yeni alacağın kart ile işini çözmeni imkan dahilinde sunmaz.
Birde şöyle bir durum var, bu uygulama için kart takma imkanın olsaydı yavaşlama gecikme söz konusu olmazdı. Sadece Siemens değil başka marka olsa bile.
Ve 1200 cpular max. 6 eksen uygulaması yapar. servo veya step farketmez!
hocam 4 tane plc nin mecvut haliyle 4 tane pto çıkışı var ama benim plc nin çıkışları röle bunada olmaz dediler benim aklımada çıkışları tarnsistörlü olan ek modüller aklıma geldi onun için sordum yoksa 4 tane pto çıkışı var
hocam 4 tane plc nin mecvut haliyle 4 tane pto çıkışı var ama benim plc nin çıkışları röle bunada olmaz dediler benim aklımada çıkışları tarnsistörlü olan ek modüller aklıma geldi onun için sordum yoksa 4 tane pto çıkışı var
evet hocam dediğinizi yaptım konfigüre ettim üste takılan kart'a pto çıkışı verdi yana takılana vermedi
tavsiyeniz için teşekkürler yoksa boşuna gidip yanına takılandan alacaktım.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri