S7-1200 de MODBUS TCP max. bağlantı sayısı ?

Arkadaşlar merhaba, s7-1200 PLC 'de modbus TCP iletişimi kurabileceğim sayının 14 olduğuna dair bilgi aldım. Bu sayı bağlanabileceğim cihaz sayısı mıdır yoksa yazılımda kullandığım MB_Client blok sayısımıdır ?

Birde s7-1500 PLC lerde modbus tcp için böyle bir sayı sınırının olmadığı söylendi. Bu konuda uygulama yapan oldu mu hiç ? Bu bilgi doğru mudur ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu bilgiye en iyi siemensi arayarak ulaşabilirsiniz ancak internette yaptığım bir iki araştırmada s7-1200 lerde 8 e kadar, s7-1500 lerde 128 e kadar bağlantı yapılabildiğini öğrendim.

bu bilgiye en iyi siemensi arayarak ulaşabilirsiniz ancak internette yaptığım bir iki araştırmada s7-1200 lerde 8 e kadar, s7-1500 lerde 128 e kadar bağlantı yapılabildiğini öğrendim.

Bu bilgilere dediğiniz gibi Siemens teknik destekten ulaştım fakat yinede emin olamadım. Belki bu şekilde bir uygulama yapmış ustalarım varsa diye teyit almak istedim. Cevabınız için teşekkürler

Ben 24 adet sürücüyü modbus rtu protokolü ile s71200 le haberleştirdim sorun yaşamadım . Sınır plc ile degil modbus yapısı gereği 32 adet slave olabilir diye biliyorum

hocam modbus tcp denemedim ama s71214 serisi ile max 14 adet sürücü bağlıyabildim 15 e izin vermedi katalogta 16 yazıyor diğer 2 si hmı veya remote ıo modulu bağlıyabiliyorsun. diğer düşük serilerde bu sayı daha az. s71500 ilede max 32 cihaz

hocam modbus tcp denemedim ama s71214 serisi ile max 14 adet sürücü bağlıyabildim 15 e izin vermedi katalogta 16 yazıyor diğer 2 si hmı veya remote ıo modulu bağlıyabiliyorsun. diğer düşük serilerde bu sayı daha az. s71500 ilede max 32 cihaz
merhaba, evet hocam sağolun, modbus tcp sınırı 14 cihaz bende deneyerek öğrendim. peki 1500 de deneme yaptınız mı ? kataloglarında 96 cihaz olarak yazıyor siemensten bu şekilde bilgi aldım

s71500 de deneme yapmadım, siemense sorduğumda 32 demişlerdi, seriden seriye farklılık gösterebiliyor

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri