s7 1200 MODBUS TCP/IP

osmancns

Üye
Merhaba
Daha önce delta gibi birkaç PLC ile modbus TCP/IP protokolü üzerinden C# ile haberleştim veri okudum. Ancak bunu s7 1200 (cpu 1214c) ile yapmak istiyorum.102 nolu port üzerinden bağlantı sağlanıyor ancak PLC standart modbus tcp/ıp protokolüne cevap vermiyor ancak .Acaba bu plc modbus tcp/ip protokolü değil de PROFİNET protokolünü kullandığı içinmi ya da başka bir modül mü almak gerekiyor ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
yani s7 1200 modbus tcp/ıp standartını destekliyormu anlamadım ya da PLC'ye de ayrıca bi ladder diagramımı yüklemeliyim

teşekür ederim arkadaşım ancak herhangi bir kütüphaneye bağlı olmamam gerekiyor. bu kütüphane zaten s7 1200 için değil. tek öğrenmek istediğim konu s7 1200 rj45 kablosu ile standart modbus tcp/ıp protokolünü destekliyormu ya da ek modülmü gerekiyor bu iş için

burayı okumuştum hocam ama net bir cevap alamadım. yani bu işi yapmış bu standart ile yapmış biri yokmu acaba ?

teşekür ederim arkadaşım ancak herhangi bir kütüphaneye bağlı olmamam gerekiyor. bu kütüphane zaten s7 1200 için değil. tek öğrenmek istediğim konu s7 1200 rj45 kablosu ile standart modbus tcp/ıp protokolünü destekliyormu ya da ek modülmü gerekiyor bu iş için

Bir kütüphaneye bağlı kalmamanı anlayabilirim ama şunu söylemem gerekir S7-300/400 ve S7-1200 Profinet yani ethernet haberleşmeleri arasında herhangi bir fark yok.

ancak zaten intenetteki örnek modbus programlarını kullanıyorum. örneğin modbus poll gibi. Ancak s7 1200 cevap vermiyor.Bu bağlantıyı delta enda gibi plcler ile yaptım.acaba ayrıca PLC ye bir program mı yüklemek gerkiyor 1200 de ?

S7 Ethernet haberleşmesi "Modbus TCP/IP" Değildir. Ben S7-300 İle bayağı uğraştım daha sonra hazır yapılmış kütüphanelere rastlayınca kendim (Belki uğraşamadığımdan belkide zor geldiğinden) yazmaktan vazgeçtim.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,950
Son üye
Krşt.alg

Yeni konular

Geri