S-7 300 de hafıza kartı işlemi

alidemir017

Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanmakta olduğum bazı makinelerde s7-300 312-1AD10-OABO serisi CPU var.öğrenmek istediğim:
İşlemci üzerindeki MRES konumu ne amaçla kullanılıyor.
S5 serisinde programı epromla yükleyip dışarıya alabiliyordum.Bu işemi S7 300de nasıl yapacağım(hafıza kartının üzerinde kalmasını istemiyorum)
Makine üzerinde ESA marka op var.Bundaki değerler cpu'ya otomatik atılıyor mu?(cpu ya diğer bir makinenin kartını taksam kart mı yeniden biçimlenir.Yoksa op den değiştirmeli miyim?)
Şimdiden teşekkür ederim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
selam arkadasim ya bendede s 7300 var onda hafiza karti var benim anlamadigim program bu hafiza kartinda yuklu
eger oleyse
p rogrami silip hafiza kartina aynen yuklesem oluyormu?

s7300 lerde plcler hafıza kartsız çalışmaz eğer farklı bir kart getirip takarsanız hardware yapısı ve adresleme yapısında farklılıklar var ise cpu arızaya gider s7300 de programı bir pc ile başka bir yere taşımak mümkün farklı iki plcnin hafıza kartları birbirinde çalışmazlar yani s7300de programı hafıza kartı tutar ram rom yada flash olmasına görede pil takmak gerekir

sayin erdi kardes yani bu s7 300 deki program bu hafiza kartindami saklanir sd kart gibi cikarilabilir kart var ondami saklanir ben bunu programini yedegini aldim pc ye ama mesela bi sorun olsa baska bi flash karta bu programi yukleyip taksam calisirmi/.?

Doğru program o kartta saklanır programın yedeğini başka bir karta alırsan okarttada yedeğini saklarsın hiç bir problem olmaz

yani baska karta sakladigim programi sora cpu ya taksam o saklamis oldugum programla aynen kaldigi yerden calismaya devam edermi yoksa baka bir islem yapmam gerekiormu onu anliyamadim?

yani baska karta sakladigim programi sora cpu ya taksam o saklamis oldugum programla aynen kaldigi yerden calismaya devam edermi yoksa baka bir islem yapmam gerekiormu onu anliyamadim?
hocam bende bu sorunun cevabını arıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri