sıcak silikon hk.

bozkurt63

Üye
merhaba yeni yılınız hayırlara vesile olsun.arkadaşlar sıcak silikon tabancası aldım 60 watt acaba nerelerde kullanılır bana bilği verecek olan varmı.her şeyi yapıştırırmı bu.saygılar.

Selamun aleyküm
Bu aleti birçok yerde kullanabilirsiniz. Askıda kalan elektronik elemanları başka bir iletkene değmesin diye yapıştırabilir, sızdırmazlık gereken yerleri ve bir.ok lastik plastik malzemeyi yapıştırabilirsiniz.
Kuvvetli bir yapıoşltırıcı sayılmaz ve berlili bir sıcaklıkta tekrar erir. Soğuk silikon gibi sıcaklığadayanıklılığı yoktur.

Küçük hoparlörlerin plastik bir zemine bağlanmasında ,kabloların toplu suröması için yapıştırılmasında , bazı elişlerinde, cam yapıştırmasında(kuvvetli olmasa da )kullanılıyordur.
Hayırlı gnler dilerim.

Selamun aleyküm
Bu aleti birçok yerde kullanabilirsiniz. Askıda kalan elektronik elemanları başka bir iletkene değmesin diye yapıştırabilir, sızdırmazlık gereken yerleri ve bir.ok lastik plastik malzemeyi yapıştırabilirsiniz.
Kuvvetli bir yapıoşltırıcı sayılmaz ve berlili bir sıcaklıkta tekrar erir. Soğuk silikon gibi sıcaklığadayanıklılığı yoktur.

Küçük hoparlörlerin plastik bir zemine bağlanmasında ,kabloların toplu suröması için yapıştırılmasında , bazı elişlerinde, cam yapıştırmasında(kuvvetli olmasa da )kullanılıyordur.
Hayırlı gnler dilerim.

teşekkürler,saolun.

İlginç... :) :) :)
İşinize yarayıp yaramayacağını bilmediğiniz bir aleti mi satın aldınız ?

Sıcak silikon iyi bir izolasyon malzemesidir... Hem yalıtknadır, hem de su ve nem geçirmez...

mardahan ben işime yarasın veya yaramasın alet alıyorum.ev atölye dükkanı gibi oldu.bir gün yarar elbet.neye yaradıgını biliyorsan anlatabilirsin.hayırlı seneler.

Rica ederim
Elinizde satmayı düşündüğünüz , kullanmaktan vazgeçtiğiniz veya hurda durumda aletleriniz varsa bahsedebilirsiniz.
Hayırlı günler dilerim.

kullanırken dikkatli olmak gerekiyor parmağınıza yapıştığında ilk önce hafif bi sıcaklık hissediyorsunuz ve sıcaklık artıyor parmağınızdan bir miktar deri de soyuluyor aman dikkat :))

elektronik kart tamiri yaparken olabilir.bazı kartlarda üzerleri sıcak silikonlu malzemeler görüyoruz. sızdırmazlık için kullanabilirsin . zaten sen bir iş yaparken elinde sıcak silikon tabancası olduğunu bilirsen o yaptığın iş seni bir şekilde sıcak silikon kullanmanı aklına getirir.

aletlerimi satmayı düşünmüyorum.yardımlarınız için teşekkür ederm.

arkadaşlar aldığım çin malı 4 liraliık sıcak silikon tabancası ne yazıkki patladı.demekki ucuz bir şey kalitesiz ve güvensiz oluyormuş.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri