Sıcak hava tabancası rezistansı termik sigorta sorunu

Şöyle, satıcı 15 amper tak diye ısrar etti. Almadım.
Satıcı tekniği bilmez. O malzemesini satar.
Malzemeden anlar. Hangisi satılır hangisi sorulur fiyatı vs. Vs .
Teknik konuları forumlar da sorun tartışın

Yapılan işin ne olduğunu bilmiyorum ancak
Atölye de ısı tabancalı istasyonlar var
Elektronik Tamir Bakım işlerinde kullanılır .
Isı tabancalarının uçlarında orta boy nozül takılıdır.
İnce nozül kullanmayı yıllardır bir kez olsun ihtiyaç duymadım.
Malzeme sök/tak işlerinde yüksek ısı güçlü hava gerekli.
Havanın akışı nozül ile kısıtlanınca termik sigortayı attırıyor.
Dar nozül kullanmak çok gerekliyse, ısı ayarını düşürün hava akışını da ortalarda, 5-6 nın altına düşürmeden kullanın.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Nozullardan kaynaklanıyor sorun yeni bir sigorta alsanız o da gidecek. Dar nozul taktıysanız motoru güçlendirmelisiniz onun haricinde orjinal nozulları kullanmalısınız. Aslında sizde çözmüşsünüz sorunu internette orjinal dar başlıkları mevcut mu onlar akışkanlar dinamiğine uygun olarak üretilmiş olup ısınma sorununu kesecektir.
240 derece seçilmesinin sebebi reziztansın gerisine takılması, bence doğru bir seçim.
@Muhsin Kamer
Motor güçlendirme olayı şöyle; motor gerçekten güçlü, ciddi manada güçlü bir makine. Bir arkadaşım plastik kaynak için markası da pek duyulmamış ısı tabancası aldı. Nozul full kapalı ve ince bir çıkışı var. Aylardır kullanıyor sorun yok. Ben bu nozulun ağzı daha geniş olanını yaptırdım çünkü bendeki makinenin ağzı pek standart değil. Neyse nozulun makineye takılı olduğu yerde de açık iki alan var. Makineden çıkan hava nozul ucundan çıkmakta zorlanırsa bu boşluklardan çıkıyor. Bir tanesini elimle kapattım ve bir anda termik gitti. Muhtemelen hava ve sıcaklık cihaz içerisine doldu. Anlamadığım nokta şu; diğer markası belli olmayan sıcak hava tabancası komple kapalı. Nasıl ondaki termik patlamaz? Üretici firmaya da mail attım. Bakalım ne cevap verecekler.

Herkese cevapları için teşekkür ederim. Termiği değiştirdim. Az önce test ettim gayet güzel çalışıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri