Sürücüler Sigortayı attırıyor(çözüldü)

Fanex

Üye
Merhabalar İyi Günler 4 adet motorumuz var ve sürücüleri var 2 adet kaçak akım rölemiz var projemizde sürücülerin markası control technic ilk başta panoyu bitirdiğimde 2 sürücünün sigortasını açtığımda bir porblem yoktu 3. ve 4. sürücüyü açtığımda önce binanın kaçak akımı atıyordu sonradan gövdeye kaçak olduğunu gördüm fakat bağlantılarımda bir problem yok gövdeye değen bir iletken yok sürücüde problem olabilir diye düşündük tamire yolladık sürücüde bir problem olmadığını söylediler sürücler geldikten sonra yerine montajını ve bağlantısını yaptım şimdi 2.sürücüyü açtığımda şantiyedeki ana panomdaki sigortayı attırıyor problem ne olabilir bağlantıların hepsine tek tek buzzer kontrolü yaptım herhangi bir yanlış bağlantı yok. Acill destek lazım çünkü yaptığımız proje önemli bir proje desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.projeyi ek olarak koydan motorlar 2.5 kW

Ekli dosyalar

• proje.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 25
Merhabalar İyi Günler 4 adet motorumuz var ve sürücüleri var 2 adet kaçak akım rölemiz var projemizde sürücülerin markası control technic ilk başta panoyu bitirdiğimde 2 sürücünün sigortasını açtığımda bir porblem yoktu 3. ve 4. sürücüyü açtığımda önce binanın kaçak akımı atıyordu sonradan gövdeye kaçak olduğunu gördüm fakat bağlantılarımda bir problem yok gövdeye değen bir iletken yok sürücüde problem olabilir diye düşündük tamire yolladık sürücüde bir problem olmadığını söylediler sürücler geldikten sonra yerine montajını ve bağlantısını yaptım şimdi 2.sürücüyü açtığımda şantiyedeki ana panomdaki sigortayı attırıyor problem ne olabilir bağlantıların hepsine tek tek buzzer kontrolü yaptım herhangi bir yanlış bağlantı yok. Acill destek lazım çünkü yaptığımız proje önemli bir proje desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.projeyi ek olarak koydan motorlar 2.5 kW
R2-R3-R4-R5 frenleme kontaktor veya roleleri sürücü DC baraya bağlanmış. bu kontaktor veya rolelerin bobin gerilimleri nedir ve niye böyle bi bağlantı tercih ettiğinizi öğrenebilir miyim?

Santiye ana sigortasi mi, KAKŞ mi atiyor? (akim degerleri ve tipleri nedir?)

Makine uzerindeki ana sigorta tipi ve akim degeri nedir?

Yine makine uzerimdeki KAKŞ'lerin tipi ve akim degerleri nedir?

Santiye ana sigortasi mi, KAKŞ mi atiyor? (akim degerleri ve tipleri nedir?)

Makine uzerindeki ana sigorta tipi ve akim degeri nedir?

Yine makine uzerimdeki KAKŞ'lerin tipi ve akim degerleri nedir?
Kakş yok makine üstünde var sadece onlar atmıyor direk sigorta atıyor şantiyedeki 125 A

Şantıye panosundaki, KAR, kaç mA ?. 30 mA ıse 300 mA olarak değişin oda yetmıyorsa, Troıd kaçak akım bobini ve devresi kullanın. Sürücüler, çoğaldıkça , kaçak akımların toplamı KAR eşik değerini aşıyordur.
Sizinde deiğiniz gibi, tek sürücü de sorun olmuyor.

Makine ve panosunda olusan bi kisa devrede pano icindeki sigortanin atmasi beklenir. Sorularimiza tam cevap vermezseniz yorum yapmamiz zorlasir.
IMG_20221024_084856.jpg
IMG_20221024_084916.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri