RODEO MAKİNASINDA VOLTAJ REGÜLATÖRÜNE İHTİYAÇ VAR MI ?

koyumavi16

Üye
Arkadaşlar çocuklar için Rodeo makinası almak istiyorum fakat satıcı voltaj regülatörü de alman gerekiyor diyor. Regülatör olması şart mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Regülatör voltajdaki dalgalanmayı kesmek için kullanılır. sizin orada elektrik voltajları sorunlu mu? birde o rodeo makinasının etiketine bak Voltaj aralığı yazar. kaç volt ile kaç volt arasıymış diye. eğer çok yakın bir mesafe ise ve senin evinin olduğu yerdeki voltaj değerleri de o değerlerin dışına çıkıyor ise gereklidir. biraz daha açıklama yapman lazım. makinanın özelliklerini yazman lazım özellikle de çalışma gerilimini. 190 - 250 gibi bir şeyler vardır üzerinde ona bakarak onu yazarmısın?

abi eger bulundugun yerde dalgalanma yanı elektrık gıdıp gelıyosa dusuk gelıyorsa olabılır

Multimetren var ise evindeki voltajı takip et. gezindiği aralığa bak. yoksa ucuzluk marketlerinde çim malları var. 7 8 tl ye bir multimetre al ve evindeki dalgalanmaya bak. eğer dalgalanma çok ise regülatör şart değil ise o makinanın çalışma voltaj aralığına bak sana uyuyorsa gerek yoktur.

tamam etiketine bakıp değerleri yazacağım.Bulunduğum yerde çokta fazla bir dalgalanma olmuyor ama dediğin gibi cihazın çalışma gerilimi değişik değerlerde ise gerekebilir.

Regülatör voltajdaki dalgalanmayı kesmek için kullanılır. sizin orada elektrik voltajları sorunlu mu? birde o rodeo makinasının etiketine bak Voltaj aralığı yazar. kaç volt ile kaç volt arasıymış diye. eğer çok yakın bir mesafe ise ve senin evinin olduğu yerdeki voltaj değerleri de o değerlerin dışına çıkıyor ise gereklidir. biraz daha açıklama yapman lazım. makinanın özelliklerini yazman lazım özellikle de çalışma gerilimini. 190 - 250 gibi bir şeyler vardır üzerinde ona bakarak onu yazarmısın?

bu aralıklar hangi değerlerde ise regülatöre ihtiyaç duyarız. 220 civarı ise gerek olmaz sanırım değil mi ?

Multimetren var ise evindeki voltajı takip et. gezindiği aralığa bak. yoksa ucuzluk marketlerinde çim malları var. 7 8 tl ye bir multimetre al ve evindeki dalgalanmaya bak. eğer dalgalanma çok ise regülatör şart değil ise o makinanın çalışma voltaj aralığına bak sana uyuyorsa gerek yoktur.

tamam bakarım makinanın çalışma gerilimi uygun olduğu sürece sorun olmayacak sanırım.çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
tamam etiketine bakıp değerleri yazacağım.Bulunduğum yerde çokta fazla bir dalgalanma olmuyor ama dediğin gibi cihazın çalışma gerilimi değişik değerlerde ise gerekebilir.

Yani normal şartlarda eğer çok aşırı bir dalgalanma olmuyor ise o makinanın çalışabileceği değerler arasında ise sıkıntı olmaz ama sizin orada voltaj 170 V ye kadar düşebiliyor ise sıkıntıdır.

konuda anlaşılmayan çok şey var-
1- satıcı sisin evi nerede gördü voltajları nerede ölçtü?
2-küçük bir ilçe yada köy gibi yerdemisiniz genel sorunmu voltaj düşüklüğü . yada varmı öle bir sıkıntı
3- bu rodeo makinesi ne ben bilmiyorum .suni at gibi birşeymi kaç kw
bunları söylerseniz cevap verebilirim. ama genel kanı olarak yok sanıyorum .

konuda anlaşılmayan çok şey var-
1- satıcı sisin evi nerede gördü voltajları nerede ölçtü?
2-küçük bir ilçe yada köy gibi yerdemisiniz genel sorunmu voltaj düşüklüğü . yada varmı öle bir sıkıntı
3- bu rodeo makinesi ne ben bilmiyorum .suni at gibi birşeymi kaç kw
bunları söylerseniz cevap verebilirim. ama genel kanı olarak yok sanıyorum .

1. satıcı voltaj falan ölçmedi ama regülatörde alınmasını önermiş ben henüz görmedim makinayı.
2.yok merkezde oturuyorum çokta fazla dalgalanma olmuyor.
3.tv de görmüşsünüzdür üzerine çıkılıyor ve düşülmemeye çalışılıyor suni at diyebiliriz bir nevi robot.

bu veriler eşiğinde bana kalırsa regulatöre gerek yok .. zaten servo regulatörler o kadar hızlı değil volatj çok düşükse kabul .. ama değilse. sıkıntı yok. .
belki arıza olursa ihaleyi lektriğe yıkacaktır size demiştim regulatör alın diye ama bilmiyorum neden istemiş anlamadımda ..

1. satıcı voltaj falan ölçmedi ama regülatörde alınmasını önermiş ben henüz görmedim makinayı.
2.yok merkezde oturuyorum çokta fazla dalgalanma olmuyor.
3.tv de görmüşsünüzdür üzerine çıkılıyor ve düşülmemeye çalışılıyor suni at diyebiliriz bir nevi robot.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri