Rgb şerit led sorunu

aliorhan43

Üye
20181024_174349.jpg
20181024_174349.jpg
20181024_174423.jpg
20181024_174423.jpg
20181024_174453.jpg

Arkadaşlar 5m rgb şerit ledi yukarıdaki parçalarıyla aylardır sadece beyaz olanını kullanıyordum fakat beyaz artık yanmıyor. Sorunun kumanda ve kontrol cihazı olabileceğini düşünerek
Konu:RE382159781httpsurun.gittigidiyor.comev-bahcexolo-kiwa-serit-led-kumandasi-6-amper-24-tuslu-rgb-serit-led-kumandasi-ir-frekansli-382159781

bu ürünü almak istedim, satıcıya "Hayırlı işler. Bende 5 metre rgb var fakat beyazı yanmamaya başladı daha doğrusu kumandada ki birçok tuş görevini yapmıyor. Kumanda veya kontrol cihazının arıza yapmış olabileceğini tahmin ediyorum. Bu ürünü alsam işimi görürmü yoksa uymazmı. Kumanda aynı resimdeki kontrol ünüteside siyah renkli. teşekkürler " sorduğumda aldığım cevap "rgb şerit ledlerde zaten beyaz yanmaz efendim " gibi cevap aldım. Bu konuda fikrinize ihtiyacım var birde kontrol cihazı ve kumanda olmadan beyaz bağlama imkanı varmıdır. Teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
5 metre rgb şerit led ( kaç çipli bilmiyoruz? diyelim 3 çipli )
1 adet rgb kontrol cihaz 12 volt 6 amper
1 adet rgb kontrol cihaz kumandası .
1 adet adaptör çıkış 12 volt 3 amper .

rgb şerit led 1 metresi kaç amper ? en düşüğünden hesap yapalım 0.80 amper olsun
renge göre amper değişiklik gösterir .
5 metre x 0.80 ( metresi ) = 4 amper eder .
veya
5 metre x 1.2 ( metresi ) = 6 amper eder .
?
rgb kontrol cihaz 12 volt 6 amper

adaptör çıkış 12 volt 3 amper .çalıştırır ama ilerisi şerit ledi bozar amperi az gelir .
rgb şerit led 1 metresi kaç amper çekiyorsa ( en yüksek renk amperinden hesap edilecek ) 5 metre kullanacak iseniz 5 ile çarpılıp çıkan sonuca göre adaptörün amperi kullanılır .

rgb kontrol cihaz 12 volt 6 amper olan 5 metreyi kontrol ediyorsa
adaptörünüzde 6 amperden az olmayacak .

sonuç : rgb şerit led bozulmuştur , adaptör alınız uygun amper ? 12 volt

Son düzenleme:
5 metre rgb şerit led ( kaç çipli bilmiyoruz? diyelim 3 çipli )
1 adet rgb kontrol cihaz 12 volt 6 amper
1 adet rgb kontrol cihaz kumandası .
1 adet adaptör çıkış 12 volt 3 amper .

rgb şerit led 1 metresi kaç amper ? en düşüğünden hesap yapalım 0.80 amper olsun
renge göre amper değişiklik gösterir .
5 metre x 0.80 ( metresi ) = 4 amper eder .
veya
5 metre x 1.2 ( metresi ) = 6 amper eder .
?
rgb kontrol cihaz 12 volt 6 amper

adaptör çıkış 12 volt 3 amper .çalıştırır ama ilerisi şerit ledi bozar amperi az gelir .
rgb şerit led 1 metresi kaç amper çekiyorsa ( en yüksek renk amperinden hesap edilecek ) 5 metre kullanacak iseniz 5 ile çarpılıp çıkan sonuca göre adaptörün amperi kullanılır .

rgb kontrol cihaz 12 volt 6 amper olan 5 metreyi kontrol ediyorsa
adaptörünüzde 6 amperden az olmayacak .

sonuç : rgb şerit led bozulmuştur , adaptör alınız uygun amper ? 12 volt

Hocam teşekkürler yalnız şerit led bozuldu ise adaptör almanın gereği yok sanırım. Ledlerin bozulup bozulmadığını nasıl anlarım boşa masraf yapmamak için 1 mt falan kesip denesem olurmu acaba, şayet amacım beyaz rengi almak bozuk değilse yüksek amperli güç kaynağı alırım. Birde kumanda veya kontrol cihazı bozuksa direk güç kaynağından beyaz elde edebilirmiyim amaç ledler çöp olmasın.

diğer renkler yanıyor mu ?
yanıyorsa ya beyaz üretme bozuk yada adaptörün amperi her türlü az yükseltmen gerekli . kumandanın tuşu basmıyorda olabilir .
tam açıklama yapamıyorum bende yok hiç başıma gelmedi .
test
kesme yerinden 3 lü ledi kes dene . tüm renkleri test edin .

1.png

istersen 1 mt kes .
adaptörün amperi yeter .

Hocam yeni okudum mesajını. Bugün 3 saat uğraştım severim bu tür işleri. 1,5 mt kestim, kumandasız + yı direk adaptör artısına, 3 rengide elimde olan anahtarlara bağladım hepsinin çıkışınıda eksiye bağladım, bütün renkler tek tek yanıyor, kombinasyonlar gayet güzel, hepsini yakınca istediğim beyaz var, yani anladığım kadarı ile ledlerde sıkıntı yok, muhtemelen kontrol cihazı bir ihtimalde kumanda arızası, bu arada 1,5 mt için 1 amper 12v olan farklı bataryayı kullandım. 5 mt den 1,5 kesmeme rağmen diğer kalan 3,5 mt yine sorunlu yanmaya devam ediyor, Renkler var beyaz yok zaten maviye basınca yeşil yeşile basınca kırmızı falan yanıyor. Sanırım adaptörle ve ledlerle ilgili bir sorun değil. Bu arada ledler 3 cip metrede 60 adet 5050 tipi. 1,5 metreyi farklı bir yerde kullanıp diğer kalan 3,5 metreyide direk bağlayıp beyaz elde etmeyi düşünüyorum Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 49124Ekli dosyayı görüntüle 49124Ekli dosyayı görüntüle 49125Ekli dosyayı görüntüle 49125Ekli dosyayı görüntüle 49126

Arkadaşlar 5m rgb şerit ledi yukarıdaki parçalarıyla aylardır sadece beyaz olanını kullanıyordum fakat beyaz artık yanmıyor. Sorunun kumanda ve kontrol cihazı olabileceğini düşünerek
Konu:RE382159781httpsurun.gittigidiyor.comev-bahcexolo-kiwa-serit-led-kumandasi-6-amper-24-tuslu-rgb-serit-led-kumandasi-ir-frekansli-382159781

bu ürünü almak istedim, satıcıya "Hayırlı işler. Bende 5 metre rgb var fakat beyazı yanmamaya başladı daha doğrusu kumandada ki birçok tuş görevini yapmıyor. Kumanda veya kontrol cihazının arıza yapmış olabileceğini tahmin ediyorum. Bu ürünü alsam işimi görürmü yoksa uymazmı. Kumanda aynı resimdeki kontrol ünüteside siyah renkli. teşekkürler " sorduğumda aldığım cevap "rgb şerit ledlerde zaten beyaz yanmaz efendim " gibi cevap aldım. Bu konuda fikrinize ihtiyacım var birde kontrol cihazı ve kumanda olmadan beyaz bağlama imkanı varmıdır. Teşekkürler
merhaba bende 15 metrelik şerit led kullanıyorum ona göre trafo aldım ancak kumanda adaptörü var cata marka rgblerin rengini verenşey galiba yanıyor yenisini alıyorum 5 gün sonra yine çalışmıyor sebebini bilen varmı lütfen söyleyin

merhaba bende 15 metrelik şerit led kullanıyorum ona göre trafo aldım ancak kumanda adaptörü var cata marka rgblerin rengini verenşey galiba yanıyor yenisini alıyorum 5 gün sonra yine çalışmıyor sebebini bilen varmı lütfen söyleyin
Aldığınız sürücünün gerilim değerleri ledin uzunluğuyla orantılı değil ise cihaza fazla yük bindiğinden erken yıpranmalara sebebiyet veriyor olabilir farklı marka denemenizi öneririm yada daha yüksek modeli...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri