Rezistans telinden ısıtıcı yapmak

Afhumetsu

Üye
ben ince rezistans telinden ısıtıcı yapmak istiyorum tel uzunluğu 50 cm ila 1 MT uzunlugunda olması gerekiyor ve 12 v ile çalışması gerek ,gerektiğinde powerbank ile calistirabilirmiyim telin kızarması gerekiyor elektrikle ilgili çok bilgim yok yardımcı olursanız mutlu olurum şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Peki kac tane pwrbank ile? Mantigi nedir bu isin? Ufo usiticisini dusun 2000 - 3000w gucu var. Olculeri de tam istedigin gibi ve kizariyor :D;). Bilinmeyeni bulunuz su unlu formulden baslayiniz W=VxA olduguna gore ...

ben ince rezistans telinden ısıtıcı yapmak istiyorum tel uzunluğu 50 cm ila 1 MT uzunlugunda olması gerekiyor ve 12 v ile çalışması gerek ,gerektiğinde powerbank ile calistirabilirmiyim telin kızarması gerekiyor elektrikle ilgili çok bilgim yok yardımcı olursanız mutlu olurum şimdiden teşekkürler
Nikel krom tel alınız 0.20 mm hatta daha incesi var ise onu alıp ince bir cam parçası üzerine bir birine değmeyecek şekilde sarınız. daha sonra uç kısımlara voltaj uygulayınız. tel kızarmassa eğer sarım sayısını azaltarak deneyerek sonuca ulaşmaya çalışınız. cam kalınlığı 1 cm civarında seçiniz. tel uzunluğuna dikkat ediniz. deneyerek sonuca ulaşırsınız.

Nikel krom tel alınız 0.20 mm hatta daha incesi var ise onu alıp ince bir cam parçası üzerine bir birine değmeyecek şekilde sarınız. daha sonra uç kısımlara voltaj uygulayınız. tel kızarmassa eğer sarım sayısını azaltarak deneyerek sonuca ulaşmaya çalışınız. cam kalınlığı 1 cm civarında seçiniz. tel uzunluğuna dikkat ediniz. deneyerek sonuca ulaşırsınız.
Teşekkürler deneyip burdan sonuçlarını aktaricam
Peki kac tane pwrbank ile? Mantigi nedir bu isin? Ufo usiticisini dusun 2000 - 3000w gucu var. Olculeri de tam istedigin gibi ve kizariyor :D;). Bilinmeyeni bulunuz su unlu formulden baslayiniz W=VxA olduguna gore ...
Mantık şöyle 12 v ile çalışan kahve makinası araba cakmakligi ve gibi rezistans kızartan volt değerleri ile bir ürün çıkartmak

Deneme yanilma yontemi ile olmaz bu is rezistans telinin kac volt ile calisacagi ve watt olarak ne kadar guc harcayacagini belirlemek gerekir linkte verdigim video yu inceleyin geri kalan kisimda yardımcı olurum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri