rezistansın sigorta attırması hk.

fab rikada kulandıgımız 50 amper 10 v luk trofo cene yapıştırmada kulanılan rezistanlara elektrik vermektedir ama bu sıralar trofaya ilk enerji geldiginde sigortayı atırmaktadır. ama bunu her seferinde degil yaklasık 5 acışta 1 kere falan sigorta atıtırmaktadır sebei sizce nedir teşekürler
otomasyon

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sigortanın atması ya sistemden eskisine gore daha fazla akım çekilmesine ya da sigortanın arızalanmış olmasından kaynaklanabilir.
Once elinizdeki sigortayı yenileyip gozlemleyebilirsiniz. Eğer sigortadan değilse
Sistemin akımını ölçmenizi ve gözlemelemenizi önereceğim

her seferinde değilde bir süre sonra sigorta attrıması besleme kablolarında kısa devre olabilir belli bir süre sonra ısınıp kısa devre oluşabilir.trafo sargılarında hasar olabilir sargılarda zamanla oluşan ısı sargı gövde arası iletkenliğe sebep olup sigorta attırabilir.

Arkadaşlara katılıyorum sigorta hassasiyeti fazlalaşmış olabilir. Öncelikle burdan başlayarak sistemi kontrol etmende fayda var

arkadaşım sistemi tek tek incelemelisin .dc ile beslenen devreler çok sorunlu çalışır .bağlantılar oksitlenir sistem aşırı akım çeker.sigortanın hassasiyeti kaybolur.rezitanslar belli bir ısıdan dolayı kısa devre edebilir. rezitansları seri lambayla gövdeye kısadevre varmı diye bakmanı öneririm.devrendeki tüm parçaları kontrol et okadar zor bir arıza olacağını sanmıyorum saygılarımla.

arkadaşım sistemi tek tek incelemelisin .dc ile beslenen devreler çok sorunlu çalışır .bağlantılar oksitlenir sistem aşırı akım çeker.sigortanın hassasiyeti kaybolur.rezitanslar belli bir ısıdan dolayı kısa devre edebilir. rezitansları seri lambayla gövdeye kısadevre varmı diye bakmanı öneririm.devrendeki tüm parçaları kontrol et okadar zor bir arıza olacağını sanmıyorum saygılarımla.
Sanırım arkadaşımızın devresi dc değil.
Bağlantılar oksitlenince neden aşırı akım çekiyor?

Rezistansta bağlantı noktalarında kömürleşme veya çeneyle rezistans arasında izolasyon zayıflamış.

teşekürler arkadaşalr ben trofa sargılarından süpheleniyorum

Merhaba
Trafoya kontaktör ile mi enerji veriyorsun? Eğer öyleyse şebekenin tepe noktasında enerji veriyorsan bundan dolayı sigortan atar.
Onun için kontaktör yerine sıfır geçişte tetiklenen anahtar kullanmalısın. Böylece trafoya enerji verilmesi şebekenin sıfır geçişlerinde olacaktır. Bu sayede de sigorta atmasından kurtulacağını düşünüyorum.

kontoktörle elktrik veriyorum ama bu tepe noktası nasıl oluyo bide sıfır tetiklenen anahtar nasıl bir sey oluyor tiryak gibi bir sey mi

yada kontoktörden enerjilendikten 10 sn sonra trofolaar enerji versem zaman rölesi koysam nasıl olur sizce

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,159
Son üye
delta2366

Yeni konular

Geri