Reaktif Röle sorunu

ertu02

Üye
Arkadaşlar merhaba reaktif röle ile ilgili 2 sorum var;

1- Reaktif rölenin menüden ayarlarına giremiyorum,programına bakamıyorum.Kitapçıkta 3 sn basılı tutun diyor ama olmuyor.Röleyi kapayıp 15-20 dk bekleyip açmayı denedim yine olmadı.

2-Reaktif röle arızalandığı zaman enerji kullanımına devam edilirse cezaya düşer mi?
En kısa nekadar süre içinde değiştirilmeli?

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Röleniz,şifre korumalı ve başkası da ilgileniyor ise ! şifre nedeniyle giremiyor olabilirsiniz.Sorunu acilen
çözmezseniz,cezaya girersiniz.

1- Entes ile irtibata geçin.
2- Endeks takibi yapınız.

marka belirtmemiş arkadaş ama kael marka ise ayar menüsüne rölenin enerjisi kesilip menü düğmesine basılı tutarak ayar menüsüne giriliyor.3 saniye kadar basılarak girilen menüde hatırladığım kadarıyla sadece
bilgilendirme mesajları çıkıyor.

marka belirtmemiş arkadaş ama kael marka ise ayar menüsüne rölenin enerjisi kesilip menü düğmesine basılı tutarak ayar menüsüne giriliyor.3 saniye kadar basılarak girilen menüde hatırladığım kadarıyla sadece
bilgilendirme mesajları çıkıyor.

Entes olduğunu bildiğim için yazdım. Özel mesaj ile görüşmüştük.

peki endeks takibini nasıl yapacağım hiç yapmadım

Günlük sayaç endekslerini alacaksınız aktif - endüktif - kapasitif tüketim değerleri.
Son okunan endeks - ilk okunan endeks tüketimleri verir. Sitede bolca bilgi var okumanızı tavsiye ederim. Siz endeksleri alın burada birlikte hesaplarız.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri