reaktif güç koruma rölesi - plc

merhaba,
reaktif güç koruma rölesinden veri okuyup plc de karşılaştırma yapıp ona göre kullanıcıya sms gönderecek bir program yapmaya çalışıyorum.

sorum şu: reaktif güç koruma rölesini rs-485 ile plc ye bağlıyoruz. röledeki registerleri plc de nasıl okuyacağım bunun hakkında hiç bilgim yok. daha önce modbus ile hiç kullanmadım. nasıl bir yol izlemeliyim kaynak falan önerebilirseniz sevinirim. (delta plc hakkında çok bilgim yok, otomasyonda yeniyim)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PLC yi neden katıyorsun ? PI kullan, endüstriyel ekipmanların gsm modülleri pahalıdır. Veya android telefonuna rs485 to usb takarak, herhangi bir telefonla yapabilirsin.

@seagate tasarım projesi hocam. bu şekilde tasarlamam gerekiyor. gerçekleştirmem zor zaten sadece bağlantıları çizip kodunu yazcam
@hkn_blt teşekkürler ordan da araştırıyorum. elinizde örnek uygulamalar varsa gönderebilirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri