Reaktif değerlerde gariplik

sabit gurubunuzun kapalı olduğunu söylüyorsunuz rölenizdeki en küçük gurup kaç kvar sabitten yüksekse oda yapabilir

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
gerilim ile güç karesel olarak değişir. tatil dolayısı ile gerilim yükselmiş olmalı

aslında hiç bir probleminiz yok boşuna ayarlarınızı kurcalamayın

cezaya girmemişsin kurcalama fazla ,fabrika sonucta bu zati motor değil ya ,değerler hep aynı olacak değil.

tbrler bu değerleri kısa zamanda yakalamak gerçekten harika...

Merhabalar,

Biyik bir fabrikada Teknik Müdür olarak çalışmaktayım.Kompanzasyonda yaptığımız iyileştirmeler sonucu reaktif oranı %14-15 lerden % 5-6 seviyelerine düşürdük.Uzun zamandır bu şekilde gitmekteyiz.Fakat geçen ramazan bayramı tatili sonrası benim reaktif ve kapasitif değerlerim komple değişti.

Reaktif oran: 0.03%
Kapasitif oran:5.60%
şeklinde oldu.ben de hemen grupları kontrol ettim fakat arızalı röle ve kondansatör grubuna rastlamadım.

aradan 11-12 gün geçti şu anda değerler normale döndü.reaktif:5.91%
kapasitif:0.20%
Aynı aktif enerjiyi çekmeme rağmen ki aynı makinalar çalışıyor(reaktif yüküm aynı olmalı) bu durum kendiliğinden nasıl oldu da düzeldi.sizlerden konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.ne etki edebilir bu şekilde.
Arkadaşım benim çalıştığım fabrikada da aynı durumlar oluyor bunun sebebi, bayramda fabrika çalışmadığı için kondansatörleri devreden çıkarmadığın için sisteme kapasitif yük bastığından kaynaklanıyor. daha sonra fabrika normal yükte çalışmaya başlayınca kompanzasyon değerlerin normale dönüyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Geri